Jak zatočit s bolestmi kloubů a kostí pomocí správných potravin. Červená cibule a brambory jsou základ

0
(0)

Dalibor , 01. 10. 2020

Autor knihy Život bez chorob Ernst Günter kdysi publikoval zajímavý recept na léčbu vážných onemocnění, jako je artritida, dna, zánět sedacího nervu neboli ischias, revmatismus a další zánětlivé a bolestivé stavy kloubů, boků, prstů a kolen. Ernst byl velikým zastáncem syrové stravy a celý svůj život věnoval výživě a zdraví. Proto se také zabýval domácími metodami, jak pomocí potravin vyléčit různé zdravotní neduhy. A my vám dnes jeden z jeho receptů rádi představíme.

Jak zatočit s bolestmi kloubů a kostí

Artritida a jiná onemocnění kloubů a kostí jsou často připisována starším lidem. Je pravda, že se tyto zdravotní stavy začínají častěji projevovat až v pozdějším věku, ale to neznamená, že si nemohou vybrat za oběť i někoho mladšího. Zatočit s nimi můžete pomocí snadno dostupných potravin, které najdete ve své kuchyni.

  • Brambory
  • Červená cibule
  • Lněná semínka

Přestože tento přírodní lék nepochází z naší země, navazuje na tradici, která je pro náš národ dobře známá již od starověku v podobě cibule a brambor pro různé zánětlivé stavy.

Jak správně postupovat

Plnou lžíci lněných semínek namočte do 2-3 dcl vody a nechte vařit po dobu asi 10 minut, dokud lněná semínka nevytvoří škrobovitou směs. Mezitím omyjte brambory a nastrouhejte i se slupkou. Stejně tak rozmačkejte středně velikou červenou cibuli. Jakmile tekutina s lněnými semínky vychladne, přidejte brambory a cibuli a vše důkladně promíchejte. Vyždímejte přebytečnou tekutinu.

Potíže s prsty na rukou nebo nohou

Pokud máte problémy s prsty na rukou nebo na nohou, vložte směs do starých rukavic nebo ponožek a navlékněte. Přes ně ještě použijte nylonový vak a uvažte tak, aby nevytékala přebytečná tekutina.

Boky, páteř, žebra a kolena

Směs nejdříve naneste na obvaz a zabalte jím postiženou oblast na těle. Poté ještě použijte potravinářskou fólii, která bude směs pevně držet na místě, kde potřebujete. Nechte působit přes noc a ráno odstraňte. Pečlivě část těla omyjte mýdlovou vodou a opláchněte.

Pozor na podráždění pokožky

Přestože je recept velice účinný a skládá se ze samých přírodních složek, některé typy kůže mohou být citlivější a může se tak objevit zarudnutí. V takovém případě doporučujeme nejdříve nanést hodně mastný krém nebo olivový olej společně s lněným olejem.