Po použití této masky svou pokožku nepoznáte. Černé tečky budou pryč, věřte mi!

0
(0)

Dalibor , 28. 11. 2020

Každý z nás se rodí s určitými fyzickými předpoklady. Někdo bude vysoký, jiný hubený, další bude mít modré oči, jiný bude blond. Těch kombinací je mnoho. Stejně na tom je i naše dispozice, co se týká zažívání, pokožky. Někdo má pleť suchou, další mastnou, a plnou nevzhledných černých teček. To jsou v podstatě póry, které jsou plné přebytečného mazu, a černý povrch jsou nečistoty, které se v pórech přilepily na tento maz. Obzvlášť u teenagerů to může způsobovat problémy. Jejich pleť se vlivem dospívání mění v závislosti na tom, jak se mění jejich hormonální proměna. A mladá děvčata jsou z výskytu takových teček mnohdy rozladěná. Neustále hledají a zkoušejí nějaké kosmetické přípravky, které by je těchto teček dokázaly zbavit. Pomoc je na cestě.

Vyrobte si jednoduchého pomocníka doma

Pravda je taková, že ty nejjednodušší věci, bývají ty nejlepší. K výrobě prostředku na odstranění černých teček budete potřebovat jen 3 ingredience, a vsadím se s vámi, že je všichni máte doma.

  1. Pasta na zuby
  2. Kuchyňská sůl
  3. Kostky ledu

Vezměte misku, a do ní vytlačíte z tuby zubní pastu. Asi tolik, aby jí byly 2 lžičky. Přidáte do ní 1 lžičku soli, a vytvoříte krém. Míchejte tak dlouho, až bude krásně homogenní. Máte připraveno. Před nanesením na obličej si ho řádně umyjte a osušte. Pak naneste krém na obličej v místech, kde máte tečky. Je nutné vytvořit souvislou vrstvičku. Pokožku přitom můžete jemně masírovat. Sůl odstraňuje odumřelé buňky a pasta čistí pokožku od nečistot. Pak vezměte papírové ubrousky a krém otřete. Nakonec umyjte obličej kostkami ledu. Ten stáhne póry, a tonizuje pokožku.

Kolikrát to musím zopakovat?

To je u každého jiné. Stačí si po aplikaci prohlédnout kolik teček zmizelo, a podle toho celou opakovat. Nedělejte ji však častěji, než 1x týdně. Vaše pokožka potřebuje zregenerovat. Kdo má suchou pleť, měl by po aplikaci krému použít nějaký zvlhčovač, či hydratační krém. A po dobu, než se vaše pleť vyčistí, používat méně mastné krémy. I ty totiž způsobují zanášení pórů mazem. Hlavně ženy mají odzkoušené, jaký druh kosmetiky jim vyhovuje, a snáze dokáží poradit mužům, jaký typ ošetření pleti je pro ně vhodný.