Mleté maso, sýr a brambory. Tyto tři ingredience vám stačí, abyste udělala oběd králů!

0
(0)

Dalibor , 23. 06. 2021

Jestli nemáte nápady, co udělat k obědu nebo večeři, můžete se inspirovat naším receptem, který najdete v článku. Maso, sýr nebo brambory jsou kombinace, která zařídí chutné a lahodné jídlo, které si zamiluje celá rodina. Potěšit jím můžete ale také nečekanou návštěvu, protože jídlo je snadné a rychlé.

Stačí mleté maso, sýr, brambory a koření

Pokud se chcete inspirovat, můžete vyzkoušet náš recept, který je jednoduchý na přípravu. Budete na něj potřebovat:

  • ½ kg mletého masa
  • 2 lžíce strouhanky
  • 90 g sýra
  • 4 velké brambory
  • 2 vejce
  • Olej
  • ½ lžičky pepře, soli a přidat můžete také oblíbené koření

Jídlo začněte připravovat tak, že maso ochuťte solí a dalším kořením. Poté přidejte strouhanku a důkladně směs promíchejte. Najděte pekáček a vyložte ho papírem. Vložte maso do připravené formy, rovnoměrně ho rozložte po celé ploše. Sýr nakrájejte na maso a položte ho na maso. To poté stočte do rolády pomocí papíru, který jste si před tím připravili.

Vytvoříte celý pokrm v jedné zapékací misce

Oba konce masa připojte, roládu zabalte do dalšího listu papíru na pečení a předtím použitou zapékací misku vymažte olejem nebo máslem a vložte do ní nakrájené brambory na kousky. Samotnou masovou roládu položte na brambory. Dejte péct do předehřáté trouby na 180 stupňů a pečte asi 35 minut. Občas můžete v troubě zkontrolovat, zda je maso dobře propečené.

Papír po půl hodině sundejte a pečte ještě 10-15 minut podle typu trouby. Tato zapečená směs je hotová během chvilky, navíc nebudete zbytečně špinit nádobí, protože celý oběd uděláte v jednom pekáčku. Na talíř pak k roládě přidejte pouze pořádnou porci zeleniny. Roláda se hodí jak k obědu, tak k večeři a můžete ji udělat také jako slavnostní jídlo. Připravit si k ní můžete také domácí omáčky. Navíc je toto jídlo jednoduché na přípravu, takže pomoci mohou i děti.