Jak vyřešit srážející se vlhkost na okně? Pomůže tento trik!

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

V zimních chladných dnech dochází k častému srážení vlhkosti na oknech. Je to způsobeno fyzikálním jevem způsobeným rozdílnými teplotami mezi venkovním a vnitřním prostředí. Nedostatečné větrání tento fakt pouze podporuje. Srážející se vlhkost na oknech tak často končí plísněmi. Existuje přitom jeden jednoduchý trik, s jehož pomocí se kapiček na sklech oken snadno zbavíte.

Už žádná zamlžená okna

Následující recept pro ošetření oken s cílem zabránit jejich rosení se dá uplatnit hlavně v koupelně. Právě zde jsou orosená okna nejvíce patrná hlavně po sprchování nebo koupání. Zkuste tedy příště okna ošetřit tímto způsobem, ať se nemusíte pokaždé pouštět do leštění. Trik skvěle funguje také pro ošetření zrcadel, která se také velmi ráda zamlžují.

Co budete potřebovat?

Celý postup je velmi jednoduchý a hlavně cenově nenáročný. Pro ošetření oken proti rosení tak budete potřebovat následující pomůcky:

  • Pěnu na holení
  • Hadřík pro otření

Stačí si vzít danou pěnu na holení, menší množství nanést na prsty a rovnoměrně krouživými pohyby nanést na okno. Snažte se pokrýt co možná největší plochu. Všude, kam se pěna dostane, zabráníte rosení a ošetříte tak sklo. Až skončíte nanášení, zbývá pouze rozetřenou pěnu setřít. K tomu využijte ideálně suchý a čistý hadřík. Stírání pěny dá trochu práce a možná budete potřebovat více čistých hadříků. Na druhou stranu si však ušetříte pozdější práci spojenou s otíráním zamlžené vody.

Jak dlouho po ošetření vydrží efekt proti zamlžování oken?

Jakmile tímto způsobem ošetříte okno, můžete až po několik týdnů pozorovat, že nedochází k jeho mlžení. Postupem času se však efekt začne zmenšovat, takže poznáte, že je čas na novou aplikaci. Dalšího množství pěny na holení. Výhodou této metody je také fakt, že holicí pěnu máte kdykoliv k dispozici a není tak potřeba pořizovat speciální chemický prostředek.