Jak vypěstovat obří a šťavnaté ředkvičky třikrát ročně za pár korun? Poradíme vám.

0
(0)

Dalibor , 04. 05. 2021

Věděli jste, že ředkvičky lze sázet až třikrát ročně? Poprvé lze semena zasít v polovině dubna do skleníku, kdy je denní teplota přibližně patnáct stupňů a noční pět stupňů. Celé léto můžete jíst lahodné a šťavnaté ředkvičky. Poslední si můžete dopřát v listopadu. Na první pohled se mohou ředkvičky jevit jako nenáročné, ale aby byly velké, a ještě k tomu šťavnaté, je třeba jim zajistit správnou péči a vyhnout se některým chybám.

Výživná zemina

Výživná půda vám pomůže v pěstování velkých a chutných ředkviček. Pozor ale na dusíkatou půdu nebo hnojiva. V takovém případě budou ředkvičky menší a dřevnatější. Pokud chcete mít řádně úrodnou půdu, přidejte již na podzim do substrátu humus nebo domácí kompost. Je také třeba myslet na to, že ředkve potřebují a preferují volnou půdu. To znamená, že ji budete často kypřit. Také nezapomeňte do substrátu zamíchat rašelinu.

Kdy vyset semena

Nejlepší čas je začátkem jara nebo pozdě na podzim. Jako kořenová zelenina miluje krátké denní světlo a také mírný chlad. To znamená, že výsadba ředkviček přes léto, tedy především v červnu a červenci nemá velký význam. Pro pěstování ředkví upřednostňujte skleník nebo stinnou část zahrady. 

Zalévání

Pravidelné a bohaté zalévání bude mít na plodinu příznivý vliv. Jestliže chcete získat nedřevnaté, ale naopak šťavnaté a velké plody, zalévejte hojně alespoň každé dva dny. Dále již není nutné doplňovat se zálivkou nějaké hnojivo. Prohnojte substrát, a to jistě bude stačit.

Hnojení

Chcete-li proces zrání urychlit, můžete používat minerální hnojiva. Používejte tehdy, až se v zemině začnou tvořit ředkvičky. Upřednostňujte hnojivo bohaté na fosfor nebo využijte sílu droždí. Takové hnojivo bude stimulovat růst ředkví.

Jakou zvolit odrůdu

Nyní je možná trochu složitější si vybrat. Zde platí, že budete muset vyzkoušet více odrůd. Která vám sedne nejvíce, tu pěstujte. Mezi oblíbené odrůdy patří: Duro, Risenbutten a Cherry.