Stará a zašlá záchodová mísa už bude minulostí. Poradíme vám, jak se zbavit hnědé usazeniny.

0
(0)

Dalibor , 12. 11. 2020

Čištění záchodu je snad nejvíce nenáviděnou aktivitou v domácnosti, zvláště když je nutné vyčistit odolné skvrny, které je velmi obtížné odstranit. Žena z Austrálie však sdílela velmi zajímavý úklidový trik ve skupině na sociální síti a ostatní uživatelky jí za její radu dodnes děkují. Usnadnila totiž práci spousta lidem.

Recept na přípravek proti skvrnám

Budou vám stačit dvě misky kyseliny citrónové, které ponecháte v toaletě po dobu devíti hodin. Nejtěžší na celém procesu je zajistit, aby lidé na toaletu celý den nešli a nesplachovali. Pokud se tedy přes den chystáte na výlet nebo i dovolenou, je ideální čas postup vyzkoušet.

I když často lidé používají drahé čisticí prostředky, jednoduše zjišťují, že nejsou tak účinné, jak se tvářily v reklamě. Můžete proto využít vlastní jednoduché a levné řešení.

Recenze metody

Skutečnost, že se nejedná o pouhý trik, naznačuje, že recept australské ženy vyzkoušela již spousta lidí a všichni jsou nadšení. Zatímco před pár dny je trápily skvrny, o kterých si mysleli, že je ze záchodu nikdy nedostanou, dnes mají toaletu perfektně čistou.

Jak na čištění

Tento trik je tak jednoduchý, že nevyžaduje absolutně žádnou další přípravu, zbytečné finance nebo čas. Vše, co potřebujete, je vlastně jen citron. Čištění koupelny se může z nudné práce stát skutečnou zábavou s vašimi dětmi, které vám zde mohou hodně pomoci, aniž by se obávaly otravy chemikáliemi, protože se zde používá pouze citron.

Příjemná vůně a svěžest v koupelně i na toaletě

Vymačkejte šťávu z několika citronů, nalijte do mísy a čekejte devět hodin. Kyselina je tak agresivní, že po této době skvrny zmizí a bude to vypadat, že na svém místě nikdy nebyli. Můžete kyselinu používat i preventivně proti bakteriím. Nejen, že vaši toaletu vyčistí, ale také příjemně a přirozeně provoní exotickým citrusovým aroma.