Když manžel přišel domů, myslel si, že jsem koupila nový koberec. Takto DOKONALE vyčistíte ten starý.

0
(0)

Dalibor , 10. 03. 2021

Pokud jste nadšená hospodyně, pak určitě milujete důkladně uklizenou domácnost. S čištěním koberců to však není tak jednoduché, jako například u vytírání podlahy. Vyzkoušejte tento úžasný recept na domácí čistící prostředek, se kterým bude váš koberec vypadat jako nový.

Překvapte celou vaši rodinu

Pusťte se do velkého jarního úklidu a nezapomeňte vydrhnout i koberec do úplné čistoty. Až se vaše rodina vrátí domů, budou si myslet, že jste koupila nový koberec. Jeho barvy se totiž krásně rozzáří, jako by nový skutečně byl. Neuvěříte, kolik špíny a nečistot se může držet v koberci, ať už má vysoký nebo nízký chlup.

Domácí čistící prostředky mají obrovskou výhodu. Narozdíl od těch drahých značkových prostředků plných chemikálií jsou ty doma vyrobené mnohem více ekologičtější, levnější a také minimálně stejně účinné. Budete milovat jejich snadnou přípravu i účinek.

Připravte si potřebné ingredience pro domácí čistič

Čistící domácí prostředek vám pomůže při úklidu nejen koberce, ale také například vaší znečištěné koupelny nebo třeba kuchyňské linky. Pro přípravu čističe si připravte:

  • rozprašovač
  • 1 lžíci jedlé sody
  • třetinu šálku octa
  • horkou vodu
  • prostředek na mytí nádobí nebo tekuté mýdlo

Nalijte do nádoby s rozprašovacím uzávěrem nejdříve trochu tekutého mýdla nebo prostředku na mytí nádobí a k němu přidejte ocet a jedlou sodu. K těmto ingrediencím doplňte po hrdlo horkou vodu a vše důkladně promíchejte.

Pusťte se do čištění koberce

Rozprašovačem naneste domácí čistící prostředek na koberec a za pomocí kartáče koberec pořádně vydrhněte, aby se směs aplikovala do všech tkanin. Nechte domácí čistič působit alespoň dvacet minut a poté vše vysajte za pomocí vysavače na mokré čištění. Váš koberec bude opět čistý a zářivý.

Vaše domácnost bude bez jediné nečistoty díky klasickým ingrediencím, které máte zaručeně v domácnosti každý den. Nemusíte tak kupovat drahé čistící prostředky plné chemie.

👍 Tento návod je užitečný