Této ženě v letních dnech neustále otékaly nohy. Dlouho nevěděla co s tím, ale pak přišla s tímto skvělým trikem.

0
(0)

Dalibor , 12. 09. 2020

Bolavé a oteklé nohy jsou nepříjemné v jakoukoliv roční dobu. Nejvíce nás ale trápí v horkých letních měsících. Příliš vysoké teploty nesvědčí našim krvinkám. Přehřáté tělo má velké obtíže s distribucí krve do srdce. Krev začne pronikat do tkáně, aby ochladila tělo. Proto nám natékají nohy. Pokud navíc přidáte sedavý životní styl, dlouhé stání na nohou či těhotenství, je ještě větší šance na vznik otoku. V dnešním článku jsme pro vás připravili návod na to, jak proti tomuto problému bojovat.

Mátová lázeň

Na oteklé nohy skvěle pomáhá mátová kúra. Postup je jednoduchý. Podpoříte krevní oběh a zmenšíte otok. Připravte si dvě větší nádoby, do kterých se vám vejdou nohy. Do jedné natočte studenou vodu a do druhé opravdu teplou. Do teplé vody přidejte pár lístků čerstvé máty. Proti otoku postupujte následovně:

  • na tři minuty ponořte nohy do studené vody
  • poté je dejte do teplé směsi s mátovými lístky

Epsomská sůl

Epsomská sůl se stává čím dál tím víc populární. Má skvělé účinky na pleť, a navíc vás celotělová lázeň uvolní a zrelaxuje. Můžete ji použit i proti oteklým nohám. Do nádoby s teplou vodou přidejte 60 g Epsomské soli. Do směsi na patnáct minut ponořte nohy. Poté je vyndejte a řádně osušte. Minerální sůl vám pomůže nejen proti otoku. Změkčí pokožku nohou, oživí a hydratuje. Pomůže vám i od ztvrdlých pat.

Jablečný ocet

Kvůli velkému množství draslíku jablečný ocet posiluje buňky a vyrovnává hladinu tekutin v nohách. Díky tomu rychle a účinně zmenší otoky. Namočte ručník do směsi z 200 ml jablečného octa a 200 ml vody. Lehce vyždímejte a obklad přiložte na bolavé nohy. Měli byste ho na postiženém místě ponechat alespoň třicet minut. Pokud navíc máte k dispozici po domácku vyrobený ocet z jablek, tím lépe. Kupovaný ale také poslouží dobře. Zkuste ale vybrat raději bio značku bez chemikálií.