Jak účinně posílit a obnovit klouby, vazy a chrupavky? Možností je více

0
(0)

Dalibor , 12. 10. 2020

Aniž bychom si to častokrát uvědomovali, jsou naše klouby v průběhu dne vystaveny zátěži. To se na nich začne projevovat až s přibývajícími roky. Opotřebování kloubů a chrupavek je spojováno s nepříjemnou bolestí a dalšími zdravotními komplikacemi. Předejít jim můžete prevencí v podobě dostatku potřebných živin, které spojení vašich kostí účinně posílí a pomohou míru jejich opotřebení zmírnit.

Nápoj, který dokáže zázraky

K jeho přípravě budete potřebovat tyto ingredience:

  • 30 ml vody
  • čajová lžička medu
  • lžíce ovesných vloček
  • 30 g nasekaných mandlí
  • čajová lžička skořice
  • 30 g nakrájeného ananasu
  • lžíce pomerančového džusu

Všechny výše uvedené složky vložte do mixéru a rozmixujte. Sklenici takto vzniklého nápoje pijte ráno, v poledne a večer. Pro posílení příznivého vlivu na vaše klouby zařaďte jednotlivé složky do svého jídelníčku.

Které další potraviny ochrání vaše klouby?

Cibule a česnek – kromě celé řady tělu prospěšných látek, jako je antibioticky působící allicin, obsahují stopový materiál síru. Ta je potřebná pro správnou tvorbu kolagenu, který je pro zdraví kloubů zásadní. A nejen pro ně. Příznivé účinky má i na pleť, kterou posiluje, hydratuje a zajišťuje její pružnost a mladistvý vzhled.

Rybí maso – má silný protizánětlivý účinek. Zároveň obsahuje omega-3 mastné kyseliny. I ony se významně podílí na produkci kolagenu.

Ovoce a zelenina s vysokým podílem vitamínu C. Tento vitamín, který příznivě ovlivňuje obranyschopnost organismu, má svůj podíl i v péči o klouby. Přispívá v péči o strukturu chrupavek. Ty jsou tak odolnější.

Maso – díky svému vysokému obsahu bílkovin má zásadní vliv pro vývoj lidského těla. I zde je však nutné myslet na to, jaké maso konzumujeme. Pro udržení dobré kondice odborníci doporučují spíše bílá masa s nižším obsahem cholesterolu.