Jak to, že někteří z nás mají velké břicho, aniž by byli jinak obézní.

0
(0)

Dalibor , 14. 11. 2020

Jsou mezi námi lidé, kteří mají velké břicho. Říkají si proč? Vždyť jím normálně, nepiji pivo, sportuji, v rodině to nikdo neměl. Opravdu to není jen o tom, že se několikrát za den nacpeme k prasknutí, nebo každý den vypijeme 10 piv. U někoho je to zvětšený žaludek, u někoho povolená střeva, někdo má opravdu pivní pupek a u někoho se projevuje zavodnění organismu.

Co vše může být příčinou velkého břicha

Ač to zní k neuvěření, jednou z příčin může být i dlouhodobé nadýmání. Kdo konzumuje pálivá a silně kořeněná jídla, může mít zvětšené břicho. Proto sami sledujte, jak moc si jídla kořeníte. Abyste se naopak zbavili nadýmání, zkuste do svého jídelníčku zařadit bílý jogurt, probiotika, více vlákniny, černou kávu, zeleninu a další mléčné výrobky. Také si dávejte pozor, jak velké porce konzumujete.

Jez do polo syta, budeš dlouho živ

Už toto staré úsloví, nám napovídá, že přejídání nám zkracuje život, a já dodávám, stojí mnohdy za naším velkým břichem. Asi není také úplně správné jíst málo, tělu pak chybí výživa, a to sebou nese zdravotní komplikace. Co ještě nám způsobuje, že si přes břicho nevidíme na špičky bot? Zde je několik příkladů.

1.      Alkohol

Alkohol, ač se to nezdá, je hodně kalorický. Pivo, pálenka obsahují hodně kalorií. Pokud nemáme přiměřený výdej energie, tak se nám v těle ukládá tuk, a to nejčastěji v oblasti břicha. Dále nám ničí naše orgány, a to především játra. Proto pijte střídmě, nebo vůbec.

2.      Nápoje s umělými sladidly

Kromě toho, že obsahují velké množství cukru, obsahují i chemické látky, které při dlouhodobé konzumaci poškozují naše tělo. Cukr se ukládá jako tuk, a chemikálie ničí zažívací ústrojí, poškozují srdce, mozek. Lze je nahradit přírodními ovocnými šťávami a džusy bez přídavku cukru a konzervantů.

3.      Další

Pokud je vaše břicho velké, a trpíte nadýmáním dlouho, může být příčina i jinde. To je nemoc vaší slinivky. Toto nebezpečná a zákeřná nemoc se dlouho neprojevuje, a většina lidí proto přijde k lékaři pozdě. Nečekejte, až vám bude opravdu špatně a raději navštivte lékaře co nejdříve.