Naučte se tímto způsobem skladovat česnek. Takhle vydrží několik měsíců i přes zimu.

0
(0)

Dalibor , 11. 02. 2021

Česnek, stejně jako ostatní zelenina, je vhodný pro zmražení a uskladnění na zimu. Ani po zmražení, pokud je provedeno správně, totiž neztrácí vitaminy ani své léčivé schopnosti. Jste si jistí, že uchováváte česnek v mrazáku tak, že své schopnosti netratí? Česnek má celou řadu léčivých schopností a přidává se snad do každého jídla, proto by měl být doma neustále po ruce.

Před tím, než umístíte česneky do mrazáku, se ujistěte, že nemrazíte žádný česnek, který by mohl být na počátku procesu kažení. Ten by Vám zkazil i všechny ostatní česneky v mrazáku a bylo by po zásobě. Zároveň je dobré mrazit co nejčerstvější česnek, abyste jej zmrazili s co nejvíce vitaminy a pomocnými látkami. Pokud máte pečlivě přebrané česneky, které budete mrazit, hurá do toho!

Několik možností zmražení česneku

  • celé hlavy
  • celé oloupané stroužky
  • česnek stlačený lisem

Rozhodnete-li se mrazit celé hlavy česneku, neloupejte je a nijak je neočišťujte. Jen sen ujistěte, aby vypadaly zdravě. Hlavy česneku pečlivě obalte potravinovou folií a vložte do mrazáku. Po rozmražení Vám barák provoní silná česneková vůně a neztratí ani své léčivé schopnosti. Také můžete česnek očistit, oloupat a do sáčku na zip vložit už oloupané stroužky česneku. Tím si usnadníte práci pro další zpracovávání. Při přidávání do pokrmů nemusí být takto nachystané stroužky celé rozmražené, záleží, jak je potřebujete upravit. Mohou být úplně i částečně zmrzlé. Uskladnit v mrazáku lze i česnek rozdrcený nebo stlačený lisem. Takové skladování je ideální zejména pro malé mrazáky. Je totiž velmi nenáročné na místo na rozdíl od celých česnekových hlav. Rozdrcený česnek lze zmrazit opět v sáčku, ale můžete jej uskladnit také ve formičkách na led. Takto zmražený česnek je ideální přidat do pomazánek, polévek, salátů a dresingů. Ani jeden ze způsobů skladování nezapříčiní ztrátu zdraví prospěšných látek obsažených v česneku.

👍 Tento návod je užitečný