Jak správně složit ponožky během několika vteřin

0
(0)

Dalibor , 28. 01. 2021

Skládání ponožek se může zdát jako naprostá banalita. Většinou je naházíme do zásuvky a další dny marně hledáme dvě stejné do páru. Některé se ztratí už při praní. Za pouhých několik vteřin ale můžete ponožky složit takovým způsobem, který vám ušetří čas i prostor ve skříni. Jak na to?

  • Ponožky přeložte do kříže jednu přes druhou
  • Začněte je skládat do harmoniky
  • Konec každé ponožky prostrčte do vzniklého skladu

Podrobný postup

Ačkoliv to zní složitě, za malou chvíli si postup zcela zautomatizujete. Vezměte obě ponožky, jednu položte horizontálně a druhou podélně přes ní tak, aby špička ponožky směřovala u jedné ponožky nahoru a u druhé doprava. Uchopte špičku spodní ponožky, která směřuje doprava, a přeložte ji přes vrchní ponožku směrem doleva. Přečnívající špičku zastrčte pod vrchní ponožku.

Podobným způsobem skládání opakujte i s částí po vaší levé straně. Opět ji přehněte přes vzniklý sklad, zbytek však nechte přečnívat. Teď opakujte ten samý postup s druhou ponožkou. Vezměte špičku na vrchní části, přeložte ji a zbytek zastrčte pod sklad, druhou stranu ponožky přeložte směrem nahoru.

Skládání vás bude bavit

Celý vzniklý útvar otočte. Přeložením vznikly na ponožkách sklady, do kterých teď můžete pohodlně zastrčit přečnívající konce obou ponožek. Tím vznikne čtvercový tvar, který pak snadno naskládáte do zásuvky. Ponožky se od sebe neoddělí, ušetří vám spoustu místa, a navíc budete mít vždy dokonalý přehled o jejich barvách.

Tento postup se velmi hodí také při cestování, kdy potřebujete ušetřit co nejvíce místa v kufru nebo v tašce. Jakmile se naučíte ponožky takto skládat, půjde vám to rychleji a rychleji. Takto narovnané budou v zásuvce vypadat daleko lépe než naházené na hromadě, a přitom je jejich skládání velká zábava, kterou můžete zaměstnat třeba i děti. Procvičí si u toho také svoji motoriku a pomohou vám s prádlem.