Jak si urychlit návštěvu toalety? Poradíme vám několik tipů

0
(0)

Tomáš , 12. 07. 2021

Jestli před sebou máte dlouhou cestu nebo důležitou událost, určitě je potřeba vyčistit si střeva. Je to důležité nejen pro vaši psychickou pohodu, ale i zdraví. Někdy se ale stane, že „to“ prostě nejde a je nutné střeva stimulovat, aby se vám chtělo na velkou.

Jak tedy urychlit potřebu jít na toaletu?

Existuje hned několik způsobů, jak můžete střeva stimulovat a dojít si na toaletu ještě předtím, než někam vyjedete. Mohou zapracovat například nervy, mnoho lidí psychickou stránku věci podceňuje, ale je dokázané, že stres může způsobit průjem nebo jiné problémy se střevy.

Pomohou například teplé nápoje. Velkým stimulátorem je například horká a hlavně silná káva. Sami lékaři říkají, že všechny teplé nápoje mají stejnou vlastnost. Vypitím se rozšiřují krevní cévy, teplý nápoj aktivuje střeva, a pokud si potřebujete před delší cestou ulevit, je to ten nejlepší způsob – stejně bude fungovat také čaj.

Někdy pomůže i lehká masáž nebo brzké vstávání

Kdo vstává brzy, v klidu si ráno dojde na toaletu. Tohle pravidlo byste si měli pamatovat, protože tím, že brzy vstanete a dáte si snídani, budete mít čas dojít si v klidu také na záchod. Před výletem nebo důležitou schůzkou dejte tělu klidně třicet minut. Můžete si ulevit drobnou masáží břicha. Ta pomůže aktivovat střeva a pomůže hlavně v případě, že trpíte zácpou.

Sportovci používají následující trik – rektálně si zavádějí glycerinové čípky. Účinkují za 15-20 minut, někdy se ale může stát, že budete čekat i několik hodin. Čípky si tak můžete zavést klidně večer před důležitým dnem. Fyzická aktivita pomůže aktivovat střeva a přiměje vás jít na toaletu. Proto si ráno dopřejte ještě několik minut cvičení. Pravidelně byste měli konzumovat vlákninu, která je pro správnou funkci střev velmi důležitá. Spousta lidí ji ale v těle má nedostatek. Nezapomínejte tak na zeleninu a také semínka.