Fitness příloha k jakémukoliv letnímu jídlu a grilovačce. Tyto pečené brambory si zamilujete.

0
(0)

Dalibor , 10. 06. 2021

Pečené brambory v alobalu zná snad každý z nás. Jsou voňavé, křupavé, snadno se připraví a mohou být velkou pochoutkou společně s různými druhy omáček nebo dipů. Jak si takové brambory připravit a jaké koření na ně bude nejlepší? To prozradíme v následujícím receptu.

Důležitou surovinou je zde česnek

Jestli si chcete nové brambory v alobalu udělat, musíte si připravit:

  • 5 lžic olivového oleje
  • 2 lžičky soli
  • 3-4 stroužky česneku
  • 2 kousky tymiánu
  • 0,5 lžičky sušeného rozmarýn

Jak si takové brambory upéct? Brambory stačí umýt a pořádně očistit. Neloupejte je, protože jinak pečené brambory ztratí své kouzlo. V misce si připravte olivový olej, sůl, pepř, rozmarýn, česnek a větvičky tymiánu. Touto směsí brambory polijte, dejte na alobal, pečlivě zabalte, dejte na plech a pečte na 180 stupňů asi 50 minut. Poté udělejte v alobalu díru a nechte v troubě ještě dalších deset minut, dokud nebude slupka zrnitá. Tak poznáte, že jsou brambory hotové.

Brambory se dříve připravovali v ohni

Určitě to znáte, brambory přímo z ohně byly pochoutkou, která byla součástí snad každého táboráku. Takto připravené v troubě budou skvělou přílohou například k naloženému masu, ale můžete si je vychutnat jen samotné právě s domácími omáčkami nebo dipy. Kromě toho jsou hotové do hodinky a jsou velmi chutné.

Brambory jsou velmi oblíbená příloha, která se používá po celém světě. Dělá se z nich například bramborová kaše, která vznikne smícháním uvařených brambor s mlékem a pečlivým mixováním vznikne hmota, která se hodí například k vinné klobáse nebo řízků. Brambory si můžete uvařit nebo upéct, další možností je si usmažit jako chipsy. Domácí chipsy se stanou oblíbenou pochutinou nejen k večernímu seriálu. Stačí jen brambory nakrájet na silné plátky a vložit do trouby. Můžete je posypat kořením podle své chuti.