Jak si ověřit, jestli Vám fungují správně střeva

0
(0)

Dalibor , 20. 01. 2021

Střevo je nejdelší lidský orgán, je napojen na trávicí trubici a končí řitním otvorem. Jeho úkolem je trávit a vstřebávat potravu, ze které získáváme živiny pro celé tělo. A právě na zdraví a správné funkčnosti střev závisí celé naše zdraví. V našich střevech bydlí plno mikroorganismů, které jsou pro tělo důležité. Patří mezi ně například bakterie, houby či viry.

Zdraví střev souvisí s naším zdravím, jak tělesným, tak i duševním. Závisí na něm také tvorba ekzémů. Narušené střevo může vést k mnohým problémům, lehkým, ale i těm vážným.

Jak se ujistit, že střevo funguje zcela správně

Odpad, který se ve střevech nahromadí, by měl být z těla vyloučen nejpozději do 24 hodin po daném jídle, z kterého pochází. To lze velmi snadno ověřit, pokud sníte něco výrazně jinak barevného. Doporučit lze červenou řepu, jedná se o barvu tak specifickou, že si ji s ničím jiným nemůžete splést, ani kdybyste chtěli. Když stolice po pozření řepy zčervená, máte jistotu, že prošla ven včas.

Správný pohyb střev

Střeva by se měla ideálně pohybovat 2x – 3x denně. Proto by také optimální množství chození na záchod mělo být 2x až 3x. Někteří lidé chodí na toaletu pouze 1x denně, což také není úplně správně. Pohyb střev je pomalý a dochází k ukládání pro tělo škodlivých látek na stěně tlustého střeva.

Podpořte správnou funkci střev

Pokud jste po nemoci, při které jste užívali antibiotika, je vaše střevní mikroflóra velmi narušena. Zvyšte proto dávku zakysaných mléčných výrobků.

Trávicí problémy mohou nastat už v ústech. S jídlem není dobré spěchat a hltat ho. Trávicí problémy začínají už při spolknutí špatně rozkousaného jídla. Mohly by Vás postihnout problémy s žaludkem a následně se povlečou až do střev.

Správnou funkci střev podporuje také pohyb, o kterém se všude tolik mluví. Zejména zátěž svalů zad a břicha podporují peristaltiku střev.

👍 Tento návod je užitečný