Jednoduchá, levná a účinná past na vosy, kterou dělá můj manžel každý rok na letní dny.

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2021

V létě nás často na zahrádkách a terasách obtěžuje otravný hmyz, kterého se jen těžko zbavíte. Láká ho voňavé jídlo, sladké nápoje a v neposlední řadě světlo, které v noci září na kilometry daleko. V článku najdete tipy na pasti, do kterých se hmyz snadno chytí, ale už se z nich nedostane ven a my tak budete mít po celý večer klid.

Stačí jen několik surovin a máte po problému

Na vosy vám postačí trochu piva, octu a také čtyři lžičky cukru. Nalijte pivo do vysoké sklenice nebo jiné nádoby, přidejte cukr a ocet a dejte na terasu nebo zahrádku, daleko od stolu, kde sedíte. Ocet přiláká včely a vosy, které se dostanou do nádoby a následně se utopí. Možná se budete divit, kolik takového hmyzu se tam objeví během jediného večera.

Je to jednoduchá past, kterých můžete vymyslet několik. Bude se hodit pro ty, kteří mají alergii na vosí bodnutí, a fungovat bude všude. V klidu si tak vychutnáte večerní grilování s přáteli, aniž by vás hmyz otravoval. Někdy postačí nechat jen prázdnou lahev od piva s trochou na dvě, vosy se snadno dostanou do hrdla, ale už se jim nepovede dostat se zpátky.

Místo piva a octu můžete použít marmeládu

Jiná past bude vyrobená z plastové lahve. Stačí jen odříznout hrdlo lahve asi v její třetině, a následně otočit hrdlem dolu. To můžete potřít marmeládou, protože včely i vosy milují sladké. K ní můžete přidat ještě roztok, vyrobený z cukru, vody a několika kapek mycího prostředku. Saponát zaručí, že se budou vosy klouzat a útěk pro ně bude ještě těžší.

Hmyz vás ale může otravovat nejen venku na zahradě, ale také doma. Tam se mohou objevit mravenci nebo potravinoví moli. I tady si můžete pomoci domácími prostředky, jako je ocet, jedlá soda nebo citronová šťáva. Vždy ale sledujte, kde se hmyz vyskytuje a pomocí surovin jim pobyt u vás znepříjemněte. Nakonec docílíte toho, že se od vás odstěhuje a navštíví někoho jiného.