Jak si doma připravit účinné léky na bolest v krku?

0
(0)

Dalibor , 22. 06. 2021

Bolest v krku zažil každý z nás. Možná už víte, jak se ji zbavit, ale jsou lidé, které bolest v krku může trápit klidně několik dní. Pastilky nebo sirupy koupené v lékárně nemusí vždy dobře účinkovat, proto je dobré se zaměřit na domácí metody, které jsou mnohdy lepší a hlavně levnější. Nebudete muset vytáhnout paty z domu a za pár dní budete fit.

Zkuste použít červenou řepu

Jako jeden z hlavních produktů proti bolesti v krku využijte červenou řepu. Ta totiž pomůže snížit bolest, otoky a také zmírňuje záněty. Navíc pomůže imunitnímu systému a zlepší oběhový systém. Zkuste si udělat džus z řepy. Pokud máte struhadlo, mixér nebo odšťavňovač, budete mít o něco snazší práci.

Stačí vzít šťávu z řepy a smíchat jí s jablečným octem. Směs zahřejte na 35 stupňů a kloktejte až 6x denně, podle potřeby. Můžete si také smíchat 75 ml řepné šťávy se stejným množstvím vody. Přidejte také cibulovou šťávu a hrdlo si proplachujte každé tři hodiny. Jestli vás trápí rýma, i tady pomůže řepa. V tomto případě smíchejte s vodou jen 10 ml řepné šťávy. Přidejte kapku medu a do každé nosní dírky si dávejte 4 kapky. Pokračujte tak po sedm dní a kapejte 4x denně.

Na chronickou bolest v krku budete potřebovat více řepy

Jestli chcete vyléčit virovou angínu ještě předtím, než budete brát antibiotika, můžete vyzkoušet řepnou šťávu společně s vodou. Do směsi dejte lžičku citronové šťávy a kloktejte 6x denně. Jestli vás bolest v krku trápí dlouhodobě, musíte si vzít větší množství řepy. Jeden kilogram umyjte, dejte do dvou litrů vody a vařte, dokud nezměkne.

Vývar přeceďte, užívejte třikrát denně asi 50 ml. Vývar můžete také kloktat, skladujte ho v ledničce, ale před každým použitím ho zahřejte. Ještě než se rozhodnete pro domácí prostředky k léčení, raději se poraďte se svým lékařem, který poradí, jestli je domácí léčba vhodná.