"Blechy psí na člověka nejdou": toto tvrzení je nepravdivé. Takto zatočit s blechami ve své domácnosti.

0
(0)

Dalibor , 21. 05. 2021

Rodiče často dětem říkají, že jsou jako pytel blech. Znamená to, že chvilku nevydrží na místě a musí pořád někde poskakovat. Když se řekne blecha, mnoho lidí se začne podvědomě drbat na hlavě nebo jiných místech, kde by blecha mohla být. Prostě to v nás vyvolává pocit, že ji určitě na sobě máme. Tito paraziti ale napadají hlavně domácí mazlíčky.

Pokud máte doma blechy, připravte se na dlouhý boj

Blechy si můžete domů přinést na botě nebo na vás skočí právě ze srsti domácího mazlíčka. Pravidelně se mažete opalovacími krémy a repelenty proti komárům, ale na blechy se často zapomíná. Přitom je to parazit, kterého se těžko zbavujete. Blechy se velmi rychle množí, mohou se dostat pod kůži a napáchat mnoho škod na lidském zdraví. Na svých nožkách mají hroty, kterými se snadno přichytí na pokožku.

Mohou napadnout jakoukoli část těla, nevybírají si. Nejsou moc vidět, protože opravdu poskakují z místa na místo, abyste je nechytili. Mají ale místa, kam se zakousnou častěji, a to je noha nebo kotník. Za sebou nechají malou, červenou skvrnku. Jako první zkouška pro vás bude odolat tomu, abyste si bolavé místo škrábali. Poté byste místo měli dezinfikovat, protože tím snížíte riziko možné infekce. Následně dejte studený obklad, který uleví a zabrání případným otokům.

Jestli jste je chytili doma, připravte se na časté dezinfikování všech místností

Na ránu si nakonec dejte zinkovou mast, která by měla být součástí každé lékárničky, protože má regenerační a také dezinfekční účinky na kůži. Poté byste se měli pustit do praní veškeré prádla, které jste měli na sobě. Nesmíte zapomenout také na ložní prádlo nebo polštáře. Vyprat byste měli také gumičky do vlasů nebo plyšáky. Tady všude se mohou blechy schovávat.

Na blechy můžete zkusit na příklad citronovou trávu nebo olej z čajovníku. Nelíbí se jím ani vůně éterických olejů. Vyzkoušejte tyto přípravky a k chemii se uchylte, až když nic nezabere. V drogeriích dnech seženete spoustu přípravků, díky kterým blechy uhynou. Je ale třeba dát pozor, aby výpary z nich nedýchaly děti ani zvířata. Proto s deratizací počkejte, až nebude nikdo doma.