Jak se zbavit zubního kamene bez návštěvy stomatologa. Jednoduchý trik, který pomůže a ušetří peníze

0
(0)

Dalibor , 01. 05. 2020

Zubní povlak je nepříjemnou, lepkavou látkou, která se nám tvoří na zubech. Jde o bezbarvý shluk bakterií, které se zachycují na našich zubech a dokonce i na dásních. Dokonce i při pravidelné péči o zuby se z něj může stát zubní kámen, který už je bohužel náročnější na odstranění . Často bývá právě zubní kámen příčinou vzniku zubního kazu a jiných potíží spojených s ústní dutinou.

Možná to mnozí z vás netušili, no existuje jednoduché a efektivní řešení, které vám může pomoci v boji se zubním kazem. Co je na něm nejlepší je, že ho můžete vyzkoušet v pohodlí vašeho domova a budete potřebovat čistě prostředky přírodního charakteru . Zapomeňte proto na drahé návštěvy a procedury u zubaře, na které padne polovina výplaty!

Ještě než vám prozradíme tento zázračný recept, je důležité zdůraznit nutnost dodržování správné ústní hygieny, přičemž zabráníte hromadění se bakteriím v ústech.

Budete potřebovat

250 ml vody
40 gramů skořápek z vlašských ořechů


1.)
  Nejdříve povařte ořechové skořápky ve vroucí vodě přibližně po dobu 20 minut. Vařte při mírné teplotě tak, že bude hrnec přikrytý, aby se nevyparilo hodně vody.

2.)  Po uplynutí 20 minut nechte vodu vychladnout a vyjměte z ní skořápky. Pro usnadnění se doporučuje skořápky přecedit. Vodu si přelijte do menšího poháru, do kterého namočte vaši zubní kartáček. S namočeným kartáčkem si následně čistěte zuby 10 minut.

3.)  Nakonec si umyjte ještě zuby tradičním způsobem za použití zubní pasty. Proceduru opakujte 3krát denně.

4.)  Možná to bude pro vás novinka, ale ořechové skořápky mají silný antibakteriální účinek, který zabraňuje množení a usazování se bakterií v ústní dutině. Zároveň obsahuje látky, které mají schopnost odstraňovat plak a zubní kámen.

Tato kúra byla navrhovaná lidem s krvácejícími dásněmi, nakolik ořechové skořápky mají výjimečné protizánětlivé účinky. Jako prevence či léčba však může efektivně mohu pomoci každému.

Proměna