Jak se zbavit všech komárů za jedinou noc? Vyzkoušejte tohle! Stačí pár korun a chvilka času.

0
(0)

Tomáš , 07. 07. 2021

Léto je v plném proudu, což znamená nejen krásné počasí, teplo a hodně sluníčka, ale také hodně komárů, kteří nás neustále obtěžují. Žijete-li někde poblíž vody, máte s nimi jistě velké problémy a zbavit se jich není vůbec jednoduché, pokud přesně nevíte, jak na to. V deštivém počasí se s nimi potýkáme všichni, a proto vám dobře poslouží dnešní tip na to, jak se jich všech zbavit za jedinou noc.

Co budete potřebovat?

Můžete si samozřejmě zakoupit chemikálie v obchodě, ale domácí metody jsou nejlepší a nemusíte se s nimi obávat o zdravé své rodiny. Na odstranění komárů ze svého domova budete potřebovat pár základních surovin, ze kterých připravíte účinný prostředek. Na jeho výrobu si připravte jeden šálek vody, ¼ šálku hnědého cukru, jeden gram droždí a půllitrovou lahev. Nic jiného nepotřebujete.

Jak na to?

Nejdříve si připravte lahev. Rozřízněte ji na polovinu. Poté hnědý cukr smíchejte s horkou vodou. Nechte ho úplně rozpustit a vychladnout. Po vychladnutí nalijte tekutinu do spodní poloviny lahve. Přidejte droždí. Nemusíte směs míchat. Droždí produkuje oxid uhličitý, který přitahuje komáry. Poté vložte trychtýřovou část vzhůru nohama do spodní lahve, případně ji zajistěte izolační páskou.

Nakonec zabalte spodní polovinu lahve vhodným černým materiálem, takže průhledná zůstane pouze horní část lahve. Na zakrytí spodní části je ideální černá látka, ale použít můžete i papír. Odborníci tvrdí, že komáři na temném místě odpočívají a vůně cukru s droždím je bude lákat. Díky tomu se v tekutině utopí se a vy nebudete mít plný dům či byt otravných komárů, kteří by vám sáli krev.

Funguje to i na další hmyz

Podobným způsobem se můžete zbavit také much a dalšího létavého hmyzu. Do půllitrové lahve nalijte trochu piva a přidejte trochu cukru. Otočte odříznutou horní část lahve zpět, aby mušky proudící do fermentační tekutiny nemohly vyletět zpět. Jedná se o zaručenou a léty prověřenou metodu, protože hmyz má vůni piva a cukru velmi rád. Díky tomu je tam nalákáte. Navíc jsou obě metody velmi jednoduché a levné.