Jak se zbavit vrásek a tmavých kruhů pod očima. Tyto domácí metody by vám poradili i v salonu krásy!

0
(0)

Dalibor , 10. 05. 2020

Výběr správného denního a nočního krému je poměrně náročný úkol. Ze všech produktů péče musíte zvolit právě ten, který vyhovuje vašemu typu pokožky a takový, který splní vaše očekávání týkající se výsledného efektu.

Doporučujeme vám zkusit připravit jeden z těchto domácích krémů. Velmi brzy zjistíte, že jsou lepší než krémy z obchodu a na účinek nemusíte čekat celé týdny.

Recepty na domácí krémy

Při t ýchto domácích produktech neplatíte za krásné obaly, ani za to, že krém vydrží celá léta (konzervaty a chemie pro zajištění trvanlivosti jsou jedněmi z nejdražších položek u kupovaných krémech).

Mléko a Aloe

Pomocí aloe vera mléčného krému dokážete výrazně zesvětlíte tmavé kruhy pod očima. Šťáva z této rostliny připomíná průhledné želé a má silný zvlhčující účinek. Aloe se snadno vstřebává přes pokožku a neucpává přitom póry.

Aminokyseliny obsažené v mléce podporují odlupování odumřelých kožních částic . Tento noční krém lze použít i na oční víčka.

Budete potřebovat:

  • šťávu z aloe nebo gel - 2 lžíce
  • olivový olej (panenský) - 1 lžíce
  • sušené mléko - 2 lžíce

Tyto suroviny budou stačit do jedné malé nádobky. Nezapomeňte krém nechat v chladničce. Nejúčinnější je krém v čerstvé formě.

Zázračný krém na vyhlazení vrásek - účinkuje jako drahé vyhlazovací kúry a stačí na celý měsíc

Budete překvapeni účinkem, který bude zřejmý téměř okamžitě.

potřebujeme:

  • 1 čajová lžička želatiny
  • 100 ml studené vody
  • 3 lžíce medu
  • 0,5 šálky glycerinu
  • 1 g (na špičce nože) kyseliny salicylové

Příprava:

1. Smíchejte všechny přísady
2. Přeložte směs do vodní lázně a míchejte, dokud se hmota nestane homogenní.
3. Vyberte nádobu se směsí z vody a ochlazujte ji neustále šleháním, abyste získali želé krém.

Jak používat?

1. Hotový krém naneste na pokožku každý den 2 hodiny před spaním po dobu 20 minut.
2. Zbývající krém, který nebyl absorbován do pokožky, odstraňte navlhčeným hadříkem.
3. Poté naneste obvyklý hydratační krém.

Výsledný krém stačí na 1 měsíc používání. Uchovávejte krém v chladničce.

Při použití použijte tolik krému, kolik je potřeba na jednu aplikaci, nechte mírně zahřát a naneste na pokožku. krém vydrží celý měsíc.

Pomeranč a jogurt

Kdyby to byl krém z drogerie, byl by označen jako krém kategorie 25+. Doporučuje se, aby ženy používaly tuto přírodní směs na běžnou péči.

Tento krém je také jednoduchý a účinný nástroj pro boj proti vráskám. Obzvláště dobře se vyrovná s prvními stopami stárnutí.

Budete potřebovat:

pomerančovou kůra (ideálně z bio pomeranče, nebo umytá pod vroucí vodou)
kurkuma - 1 polévková lžíce
citronová šťáva - 1 lžička
přírodní jogurt - 100 g

Pozor! Protože produkt obsahuje kyselinu citrónovou, nedoporučuje se nechat působit přes noc. Pokud nechcete krém nanášet před spaním, připravte jej podle stejného receptu, ale bez citrónové šťávy.

Používejte pouze přírodní jogurt.

Avokádo a vejce

Udržuje pokožku mladistvou, pružnou a vyživuje ji. Je vhodný i jako denní krém, stahuje póry a pokožku vyživuje do hloubky.

Budete potřebovat:

vejce - 1 ks
avokádo - 0,5 ks.

Avokádo rozdrťte na pastu a promíchejte s rozšlehaným vejcem. Tento krém dokonale stahuje póry a také chrání před UV zářením.

Med a kokosový olej

Kokosový olej je univerzální produkt. Neexistuje žádný jemnější a blahodárnejší olej pro pokožku. Zjemňuje pokožku, bojuje proti vyrážkám, má antibakteriální a antioxidační vlastnosti.

Budete potřebovat:

med - 3 lžíce
kokosový olej - 100 g

Obě složky smíchejte a skladujte ve sklenici na chladném místě. Pokud ho masírujete krouživými pohyby do pokožky, tento krém se dá považovat i za jemný peeling, ale pokožku nevysuší.

V zásadě se tyto domácí krémy mohou používat kdykoliv během dne, díky své přirozenosti mají pomalý penetrační účinek. Abyste dosáhli požadované účinky, musíte tyto produkty nechat působit několik hodin, případně během noci.