Jak se zbavit vody v koleni přirozeným způsobem? Pomůže jablečný ocet!

0
(0)

Dalibor , 16. 01. 2021

Voda v koleni není jen zdravotním problémem, který trápí starší lidi a seniory. Voda v koleni je lidový název pro kloubní výpotek, což je nadměrné hromadění kloubní tekutiny v kolenním kloubu a může postihnout sportovce, mladé, muže i ženy. Hlavním příznakem je opuchlost v oblasti kolena, bolest a zhoršená ohebnost kolena. Řešením je návštěva odborníka a provedení takzvané punkce. Je možné si ulevit přirozeným způsobem v domácím prostředí?

Nepříjemná bolest a zhoršená hybnost

Lidé mají pocit, že na vodu v koleni mohou trpět jen nemocní senioři. Není tomu tak, nahromadění viskózního kloubního mazu může postihnout i mladé a aktivní sportovce. Může to být důsledkem velkého přetížení kolenního vazu, vlivem poškození menisku nebo vinou zánětu, artritidy. Někdy bývá důvodem vody v koleni také dna, v horším případě cysty, včetně rakovinných. Kromě bolesti, která se může stupňovat dochází ke zhoršení hybnosti a zatuhlosti, k otokům nebo dokonce podlitinám v okolí kolene.

Punkce a následná léčba

Jak poznat, že se jedná o vodu v koleni? V případě otoku a neustávající bolesti i při použití léků na bolest je pravděpodobné, že se jedná o výpotek kolene. Při návštěvě lékaře provede lékař punkci, zavede jehlu do otoku a odsaje přebytečnou tekutinu, kterou pošle na rozbor. Důležité je zjistit, zda se v tekutině nenachází krystaly značící dnu, případně krev. V případě infekce je vhodné nasazení antibiotik. Existuje však možnost, jak si zpočátku pomoci v domácím prostředí pomocí přírodní léčby, která pomáhá také při úrazu kolene.

Domácí úleva pomocí žloutků

Hned při prvotních náznacích zatuhlosti a bolesti v koleni je dobré zahájit domácí přírodní léčbu pomocí nanášení směsi ze soli a žloutku. Pro přípravu směsi budete potřebovat:

  • 1 lžíci soli,
  • čerstvý vaječný žloutek.

Smíchejte v mističce lžíci soli s jedním žloutkem, dobře prošlehejte, naneste na koleno a obalte nylonovou nebo celofánovou folii. Koleno zafixujte ještě elastickým obvazem. Vyměňte směs za čerstvou každé dvě hodiny a opakujte alespoň 5krát denně.

👍 Tento návod je užitečný