Obyčejný aspirin s trochou fyzické aktivity mi pomohl proti popraskané kůži po porodu.

0
(0)

Tomáš , 22. 09. 2021

Strie vznikají na kůži, jsou to jizvičky vzniklé napínáním pokožky. Mohou se objevit na nohou, břiše nebo bocích, a především ženám způsobují velké trápení, protože vypadají nevzhledně a nezdravě. Stav pokožky odráží různé procesy v těle, kůže je totiž největším orgánem v lidském těle. Jak se zbavit rýh, které jsou mnohdy velmi hluboké a zdá se, že už žádná metoda nepomůže? Řešení existuje a je poměrně snadné, pomůže totiž obyčejný aspirin a trocha pohybu!

Jak se zbavit strií v domácím prostředí

Odborníci na dermatologii doporučují lékařské ošetření pomocí laseru, což je nadmíru drahá záležitost, u které není vždy 100procentní jistota, že bude pokožka jako v mládí. Ale existuje i jiná možnost, jak zatočit se striemi levně a rychle v domácím prostředí, jen se o ní v ordinacích dermatologů příliš nemluví. Jedná se sice o dlouhodobý proces, ale pokožka zase může být pružná a bez viditelných jizev!

Aspirinová pleťová maska

Jak zase dodat pokožce pružnost? Pomůže pleťová maska s obyčejným aspirinem. Postačí si připravit:

  • několik tablet aspirinu,
  • 2 lžíce olivového oleje,
  • trocha vody.

Aspirinové tablety nadrťte a rozpusťte v menším množství vody v mističce. Do směsi přilijte 2 lžíce teplého olivového oleje. Místa se striemi potřete maskou a nechte působit alespoň 20 minut, můžete jemně vtírat do pokožky, poté omyjte vlažnou nebo teplou vodou. Pokožka by se měla tímto způsobem ošetřovat ob den, aby se dosáhlo viditelných úspěchů už po jednom měsíci.

Přidejte vejce a dodejte tělu vitamíny E a C

Pro zesílení účinku masky s aspirinem je možné do směsi přidat ještě jedno rozšlehané vajíčko. Můžete masky střídat, přičemž s vajíčkem by měla být maska použitá alespoň 2krát týdně. Při této léčebné kúře se doporučuje organismu také dodat vitamín E a C z potravin nebo si zakoupit vitamínové kapsle v lékárně.

Pohybem proti striím

Jak ještě účinně bojovat proti striím? Fyzickou aktivitou, během které dojde ke zlepšení krevního oběhu a prokrvení kožních buněk. Navíc se během sportování uvolňuje látka zvaná kolagen, která napomáhá obnovování a zpevnění pokožky. Doporučují se aktivity jako chůze, ale také plavání, jízda na kole, tanec nebo běh. Vyvarujte se také intenzivnímu opalování nebo používání solária, po pobytu na slunci pokožku ošetřete výživným kokosovým olejem s vitamínem E.