Zde je důvod proč máte noční křeče! Tento lék vám pomůže v boji proti této nemoci.

0
(0)

Dalibor , 28. 11. 2020

Určitě se to stalo mnoha lidem. V noci vás probudí křeč v noze. Nejen že je to hodně bolestivé, ale hodně lidí to překvapí. Příčin je hned několik. Od celodenního stresu, únavy, po nedostatek hořčíku. Může to také způsobit přeležení nohy, kdy ji máte ve spánku v nepřirozené poloze. Jednou z příčin může být i dehydratace, dokonce křečové žíly. Nejvíce se objevují v lýtkách, méně pak ve velkých stehenních svalech. Pokud je to jednou za čas, neznamená to žádný velký zdravotní problém.

Co nám může pomoci

Kromě toho, že odbouráte stres, a třeba se před spaním trochu projdete, vám pomůže odstranit únavu. Určitě je vhodné během dne doplňovat tekutiny, ať už obyčejnou vodu, nebo v případě zvýšeného výdeje energie i iontové nápoje. Samotný hořčík doplníte pojídáním mandlí, mák ho obsahuje také velké množství, a pak ve formě tablet nebo prášku. Pokud vás křeč zasáhne, napněte sval co nejvíce vám bolest dovolí, a postižené místo masírujte. Křeč to uvolní. Můžete si také doma vyrobit podpůrný prostředek. Zde je návod.

Potřebné ingredience a příprava

  • Sladovou šťávu
  • Vazelínu z lékárny

Smícháte obě složky tak, abyste vytvořili mast. Doporučený poměr je 1:2. Před spaním místo, kde vás křeče postihují touto mastí namažete. Nohu mazejte po dobu 1 měsíce. Slad obsahuje hodně minerálů, přičemž hořčíku má nejvíce. Vazelína umožní lepší vstřebávání do kůže a hlouběji do svalů. Během dne jen neseďte. Chůze, lehké cvičení vám pomůže uvolnit napětí ve svalech, a křeče vás v noci nebudou tolik postihovat.

Jiné příčiny nočních křečí

Pokud žádná z výše uvedených příčin vám nezpůsobila noční křeče, problém může být jinde. V případě déle přetrvávajících potíží, které se mohou stupňovat, je nejlepším řešením návštěva vašeho lékaře. Příčinou mohou být problémy se žílami, kdy se vám špatně prokrvují, nebo se vám v nich krev hromadí. To už je zapotřebí udělat odborné vyšetření, a zahájit léčbu, pomocí léků, nebo dalších prostředků. Důležité je i v tomto případě pracovat na odstranění příčin. Místo ježdění autem raději chodit pěšky, nebo jezdit na kole, změnit jídelníček, zvýšit přísun tekutin, a dlouhodobě se vyvarovat stresu.