Jednoduchý trik jak vylákat myši a potkany z vašeho obydlí jednoduchým způsobem.

0
(0)

Dalibor , 16. 09. 2020

Pokud si všimnete, že se ve vašem pokoji objevila zničehonic díra se stopami po zubech, pak je jasné, že je něco špatně. Našli jste po domově také malý černý trus, který má tvar rýžových zrnek? Pak je to jasné. Máte doma nezvaného hosta – myš. Ačkoliv o nich většinou téměř nevíme, neustále si brousí zuby na naše zásoby a rádi se baví na náš účet. Mýt v domě myš navíc není nic hygienického, už právě kvůli řečenému všudypřítomnému trusu. Zjistěte v dnešním článku, jak se jich zbavit jednou pro vždy.

Jak se ubránit myší invazi

Myši jsou obvykle aktivní v době, kdy nikdo není doma nebo během noci, kdy se spí. Využijí toho, že je domov prázdný a vezmou útokem lidské jídlo, které najdou. Nejen, že ničí naše zásoby. Šíří totiž také choroby a infekce, jelikož jsou plné parazitů. Proto je opravdu důležité, se jich co nejrychleji zbavit. Jak na to?

  • uchovávejte potraviny v uzavřených místech a krabicích (sklenice, plastové přepravky)
  • nepoužívejte papírové nebo plastové sáčky – myš se jimi prokouše
  • používejte odpuzující prostředky

V drogeriích a specializovaných obchodech seženete mnoho jedů a pastiček, které vám mohou ve vašem boji s myší pomoci. Pravdou ale je, že ne vždy jsou účinné, a navíc jsou plné chemie. Napadlo vás někdy si vyrobit vlastní přípravek? Není to nic složitého.

Domácí přípravek proti myším

Pořiďte si peprmintový olej, nejlepší je silný extrakt. Na vatový tampon naneste okolo deseti kapek oleje a položte ho na místo, o kterém víte, že tudy chodí myš. Tamponů s peprmintovým olejem můžete použít několik. Pokryjte celou myší stezku.

Pokud chcete ještě znásobit efekt, začněte doma pěstovat čerstvou mátu. Tato bylinka je nejen skvělým pomocníkem do kuchyně a při míchání svěžích nápojů. Myši nemohou její vůni vystát. Vysaďte ji v kuchyni, na terase a na balkoně. Uvidíte, že se myši vaší domácnosti obloukem vyhnou.