Dejte sbohem komárům, štípancům a ostatním nepříjemnostem. Tímto se jich jednoduše zbavíte.

0
(0)

Dalibor , 28. 05. 2021

Krvežízniví komáři dokáží potrápit. Nedají pokoj ve dne, natož v noci, kdy nejen sají krev, ale ještě nepříjemně bzučí kolem uší a nenechají nikoho usnout. Ještě horší je situace na terase nebo při otevřených oknech v horkém letním počasí, kdy jich vlétá do interiérů velké množství. Jak se jich efektivně zbavit bez použití agresivních chemických repelentů nebo předražených rušivých elektrických přístrojů, které nepřinesou vždy kýžený klid? Vyzkoušejte metodu, která je účinná, navíc vás nebude stát žádné jmění!

Nepříjemné bzučení i vážné onemocnění

Ve chvílích, kdy zaslechnete nepříjemné bzučení, čeká vás dlouhá noc. Je nesmírně obtížné v noční tmě komára zabít. Navíc jeho kousnutí může způsobit vážné onemocnění, výjimkou není virová encefalitida, v subtropických a tropických oblastech dokonce malárie nebo žlutá zimnice. Všechny tyto nemoci mohou být pro děti, seniory, chronicky nemocné nebo oslabené jedince fatální. Nepříjemné jsou také alergické reakce u dětí, které mívají štípanců nejvíce a trápí je poté svědění a podráždění pokožky.

Past na komáry

Na trhu existuje celá řada prostředků proti komárům. Komerční repelenty nebývají vždy spolehlivé, nadto obsahují celou řadu chemikálií, které mohou způsobovat zhoršené dýchání, dušnost nebo akutní alergické reakce. Ne vždy bývají účinné ultrazvukové, světelné nebo elektrické odpuzovače komárů, které jsou zároveň příliš drahé a ke svému chodu potřebují připojení do sítě. Vhodnější je vytvořit si vlastní past na komáry, která je účinná a nestojí takřka nic.

Co budete na přípravu lapače komárů potřebovat?

Už nikdy ani štípanec? S touto pastí snadno, přitom všechny věci na přípravu máte doma! Připravte si:

  • dvoulitrovou PET láhev,
  • 200 ml horké vody,
  • 50 g hnědého (příp. bílého) cukru,
  • 1 g suchého droždí.

Příprava

Láhev rozřízněte nožem na polovinu. Do spodní nalijte vodu a přidejte všechny ingredience a zamíchejte. Poté do láhve vložte otočenou vrchní část, která připomíná trychtýř. Pro jistotu zabezpečte lepicí páskou. Položte na místo, kde se komáři nejvíce vyskytují, ideálně k oknu, na terasu nebo do kuchyně. Sladká vůně je naláká, po namočení do tekutiny už nebudou moci uniknout.