Jak se zbavit cucfleku? Tyto tipy vám pomohou snadno zahladit stopy po vášnivém líbání

0
(0)

Tomáš , 28. 06. 2021

Vášnivé líbání je příjemné, ale může zanechat na našem těle stopy. Pokud i vám zůstala po romantické noci na krku památka v podobě cucfleku, určitě byste jej rádi nějak zakryli a schovali. Jistotou je vysoký límeček, ale v létě to už může být složitější. Poradíme vám, jak cucflek snadno a efektivně zakrýt, aby nedošlo k nějaké trapné situaci.

Jak odstranit cucflek?

Cucflek je v podstatě povrchové poškození kůže, při kterém dojde k jemnému narušení žilek, které vytvoří namodralý flíček na kůži. Je potřeba počkat pár dní, než cucflek sám zmizí. Běžně jej ženy maskují pomocí make-upu nebo korektoru a pudru, ale není to nejefektivnější řešení, protože make-up se může snadno otírat a během dne může začít cucflek vykukovat. Jak na to jít lépe?

Pomůže chlad

Pomoci si můžete ledem nebo studeným zábalem. Obklad nechte na místě působit cca 15 minut a stejný postup opakujte několikrát denně, dokud nedojde ke smrštění prasklých žilek a cucflek začne být méně viditelný.

Bylinky

Dobrou volbou mohou být i bylinky. Zkuste například meduňku nebo stahující levanduli. Do odvaru z těchto bylinek namočte vatový tampon nebo gázu a přiložte ji na cucflek. To urychlí srážení krve a za pár dní už nebude na místě nic vidět.

Masírování

Jemná masáž postiženého místa může také urychlit hojení. Stačí si jen prsty jemně masírovat cucflek, aby se místo lépe prokrvilo a cucflek se mohl rychleji hojit. Postup znovu opakujte, dokud skvrna nezačne sama pomalu mizet.

Banánová slupka

Při odstraňování cucfleku může dobrou službu udělat i vnitřní část slupky ze zralého banánu. Tuto slupku přiložte po dobu třiceti minut na postižené místo. Opakujte nejméně třikrát denně, dokud neuvidíte, že cucflek začíná blednout. Slupka od banánu obsahuje speciální enzymy, které dokážou zklidnit povrch kůže a urychlují blednutí kůže a její regeneraci.