Roky mě trápily chloupky na obličeji a lidé na se na mě koukali. Zbavila jsem se jich pomocí tří ingrediencí.

0
(0)

Tomáš , 22. 09. 2021

Chloupky a vousy na obličeji přináší ženám doslova trauma a chtějí se jich co nejefektivněji, a ideálně bez bolesti, zbavit. Odstranění je možné depilací, epilací, pomocí laseru nebo oholením. Existuje však mnohem snazší a účinnější metoda, jak se nevzhledných chloupků zbavit. A postačí k tomu tři obyčejné ingredience, které má každá hospodyňka v kuchyni a bude rychle po problému!

Chloupky jako noční můra

Chloupky nebo jemné vousy v obličeji jsou pro ženy doslova strašákem nebo noční můrou. Vypadají nevzhledně a jejich odstranění je složité nebo bolestivé, navíc jejich likvidace může poškozovat pokožku, způsobovat zarudnutí nebo vést k rozvoji akné. Je však možné použít přírodní prostředky pro jejich eliminaci, použití je snadné a během měsíce zmizí kompletně pryč. Co budete na přípravu pasty na odstranění chloupků v obličeji potřebovat?

Ingredience

Pro přípravu domácího depilačního krému si připravte:

  • ½ lžíce kokosového oleje,
  • 3 lžíce celozrnné mouky,
  • trochu vody.

Namísto kokosového oleje můžete použít i olivový, taková směs však není tolik účinná.

Postup depilace

Nejprve si omyjte obličej vlažnou vodou, dobře osušte a pomocí prstů a krouživých pohybů důkladně vetřete kokosový olej do postižené pokožky. Nechte působit a připravte si misku, ve které smíchejte celozrnnou mouku s trochou vlažné vody a vymíchejte krémovou depilační pastu. Poté naneste na místa, kde se nacházejí chloupky na obličeji a nechte úplně zaschnout. Potrvá to asi 10 minut, poté setřete pomocí krouživých pohybů. Na závěr zbytky zaschlé masky smyjte. Na pokožce se mohou objevit zarudnuté flíčky, které po chvilce zmizí.

Opakujte po dobu 4 týdnů

Po odstranění depilační masky ošetřete tonikem a poté namazejte pokožku hydratačním krémem. Masku nanášejte po dobu 4 týdnů alespoň dvakrát týdně, dokud chloupky a vousy úplně nevymizí.