Rada, která se u nás traduje z generace na generaci proti BOLAVÝM kloubům.

0
(0)

Tomáš , 09. 10. 2021

Bolest, hlavně v kolenou, se může projevovat jenom nepatrnými náznaky, ale také může udeřit v plné parádě. Ať jste doma nebo venku, nepředstavitelná bolest kloubů vás může ochromit i na několik hodin. Jak poznat příznaky blížící se bolesti, jak bolesti kloubů léčit a jak získat své zdravé tělo zpátky prozradíme v článku.

Bolest kloubů může pramenit z několika příčin

Koleno je velmi důležitým kloubem nejen pro nohy, ale pro celý aparát těla. Slouží ke spojení stehna a nohy, a pohyb funguje jako skutečný pivot, protože díky koleno můžeme nohu ohýbat, chodit, běhat a dělat další sporty. Kosti a svaly kolem kolena míří k dolnímu konci stehenní kosti. Jestli budete pozorovat následující příznaky, je možné, že budete trpět bolestmi kloubů a kolenou, ale všemu se dá pomocí určitých triků zabránit.

Bolest může být mechanická, což znamená, že pokud budou kolena v klidu, nic vás bolet nebude, ale pokud budete vykonávat nějakou aktivitu, kolena, nebo i jiné klouby se „ozvou“ a budou upozorňovat na nedostatky minerálů nebo jiných prvků, které mohou mít za následek právě nepříjemné potíže s koleny. Jestli se do kloubů dostane zánět, můžete se v noci probudit bolestí a uvidíte jen horký, zarudlý kloub. V takovém případě je nutné navštívit co nejdříve lékaře a mezitím si nohu vhodně masírovat a ulevovat kloubu.

Bolest v kolenou může trvat i celé měsíce nebo roky

Bolest kolene nebo celkově kloubů může pramenit z několika příčin, které ale mohou znamenat také jiné onemocnění nebo problémy. Experti vysvětluje, že koleno nese mnoho naší váhy, a proto je nutné se udržovat co nejvíce v kondici, abychom klouby a kolena co nejméně zatěžovali. Je jasné, že pokud má člověk 120 kilogramů, jeho váhu kolena neunesou a zdravotní komplikace na sebe nenechají dlouho čekat. Zhoršit se může chrupavka, a to kvůli osteoartróze, která ochromí chrupavky a kolenem nebudete moci ani hnout.

Problémy se objeví nejen při sportu, ale také při obyčejné chůzi, ale bolest můžete cítit i v případě, že jen sedíte a odpočíváte na pohovce. Je proto nutné sledovat i další příznaky, které by mohly znamenat větší problémy s klouby. Mezi takové příznaky patří deformita, kloub se může vychýlit ze své polohy, můžete začít kulhat. Při takových náznacích je potřeba jednat velmi rychle. Klouby se sice s věkem zhoršují a budete muset užívat více doplňků stravy nebo do jídelníčku zařadit nové potraviny, ale bolesti kloubů se tak můžete snadno vyhnout, nebo ji alespoň zmírnit.

Za bolesti může i trauma

Pokud se jedná o mladého člověka, který má problémy s klouby, může se jednat o problémy s hlavou. Traumata, stres nebo jiné nepříjemné situace mohou způsobit bolesti kloubů, zejména kolenou. Někdy stačí jen blbě došlápnout při sportování, mohou se poškodit vazy a problémy na několik týdnů jsou na světě. Menisky i chrupavky dělají kloub odolnější, proto pokud se poškodí, nemohou ho chránit a stává se, že nastanou potíže. Meniskus se velmi často operuje, je ale pravda, že problémy mohou nastat i po operaci.

Jestliže se objeví bolest kloubů, je nutné v každém případě navštívit svého lékaře, který navrhne řešení. Může to být revmatolog, který zjistí původ bolesti a případně vás pošle na komplexnější vyšetření, pokud si nebude jisté, proč vás klouby bolí. Specialista může také předepsat léky, které zmírní bolesti nebo je úplně vymažou. Mohou být užívané jen lokálně ve formě gelu nebo si můžete udělat obklady, které bolavému kolenu uleví.

Problémy s klouby se mohou objevit ve spojitosti s nadváhou, proto je nutné upravit jídelníček a zavést do něj potraviny, které mohou zlepšit váš zdravotní stav a bolesti kloubů pak mohou postupně odeznít. Není to ale jistota. Zařaďte mírné aktivity, jako je plavání, protože na klouby je to ideální sport. Od bolesti si můžete ulevit také přírodními prostředky, jako je zelený čaj, zázvor nebo kurkuma.