Jak se vyvarovat 10 ranním zlozvykům, které vám brání zhubnout? Když zlozvyky přestanete dělat, kila půjdou dolů

0
(0)

Tomáš , 02. 02. 2019

Každý z nás má své ranní rituály, ale přemýšleli jste nad tím, zda sjou správné a jestli si nimi spíše sami neškodíte? Známe 10 ranních zlozvyků, kterých pokud toužíte po hubnutí, musíte odbourat.

Životní styl

Lidé se nerozhodují žít zdravě jen proto, aby dosáhli lepší postavy, ale především kvůli tomu, aby se cítili lépe a byli plní energie. Štíhlá figura je už jen pouhým bonusem na tom všem, co tělo při zdravém životním stylu pocítí. Pokud se i vy necítíte nejlépe a nedaří se vám dlouhodobě zhubnout, je dobré znát důvody, které by to mohly ovlivňovat.

Vylehávání v posteli

Dostatečně dlouhý spánek je velmi důležitý, avšak nic netřeba přehánět. Jak se říká, žádný extrém není vhodný a to si pamatujte i při spánku. Ideální doba pro spánek je 7 až 8 hodin a nejlépe je jít spát večer dříve a ráno dříve vstávat. Lidé, kteří spí příliš dlouho jsou náchylnější na kardiovaskulární onemocnění a cukrovku, která má souvislost i s obezitou.

Zdravá a vydatná snídaně

Pokud si ráno uděláte čas na snídani, vaše tělo vám bude rozhodně velmi vděčné. Díky snídani bude váš metabolismus fungovat mnohem lépe, čím předcházíte problémům s přibíráním. Pokud se ráno pořádně najíte, snižuje se i chuť na jídlo během dne a tudíž i přísun kalorií během dne.
Dalším benefitem je také to, že snídaní snižujete hladinu kortizolu v krvi. Kortizol je stresový hormon, který se po probuzení uvolňuje do těla, aby organismu zamezil náhlý pokles cukru v krvi.

Pravidelná váha

Mnohé studie dokazují to, že lidé kteří se pravidelně vážili byli více motivováni ve snaze zhubnout jako ti, kteří se nevážili. Nejlepší způsob jak se vážit je hned ráno, po toaletě a ještě před napitím se vody, případně před konzumací snídaně.
Pokud během hubnutí chodíte i do posilovny, můžete očekávat přibývání na váze. Toto číslo vás nemůže znepokojit, protože svaly jsou těžší než tuk a proto se v tomto případě může vaše váha zvyšovat.

Mobil nebo počítač ihned po probuzení

Čas, který ráno strávíte kontrolou mobilu, či počítače byste mohli klidně investovat jinak, například přichystáním si chutných snídaně, či ranní rozcvičkou, která by vám do těla vlila ranní energii a sílu.
Mimo jiné je ranní kontrolování emailů či sms zpráv i stresující činnost, které byste se měli po probuzení vyhýbat.

Nepohodlné a těsné oblečení

Je přirozené, že některé druhy povolání vyžadují i specifický druh oblékání a proto kostýmy či obleky jsou někde neodmyslitelnou součástí. Pokud jste nuceni nosit takové oblečení je pravděpodobné, že nechodíte po schodech, ale raději se odvezete výtahem.
Je to pochopitelné, pokud je to možné, zvolte raději pohodlnější oblečení. V rámci svého plánu na hubnutí zkuste využívat schodiště, které máte k dispozici.

Sacharidy ve špatné formě

Přijímání sacharidů je důležité, avšak nejsou sacharidy, jako sacharidy. Při dietě byste se měli snažit přijímat zdravé sacharidy, které se postarají o to, že zaženete svůj hlad a také se budou pomalu uvolňovat. Nejlepší je dopřát si sacharidy, které jsou obsaženy například v mangu, ovesné kaši, celozrnné pšenici, řeckém jogurtu, banánech, či borůvkách.

Ranní strečink

Tak, jako při meditaci tak i při strečinku platí to, že není třeba ho provádět dlouhý čas během dne, avšak každý den, tedy pravidelně. Stačí i pár minut denně a budete se cítit lépe. Pomůžete svým bolavým svalům a kloubům a váš pohyb během dne bude mnohem flexibilnější.

Meditace

I krátká, pár minutová meditace každé ráno vám může pomoci při vašem hubnutí a nabývání energie. Díky meditaci se sníží váš krevní tlak a také hladina kortizolu, tedy stresového hormonu v krvi. Když bude v pohodě vaše hladina tohoto hormonu, bude ustálená i vaše chuť na jídlo.

Světlo v ložnici

Pokud je pro vás ranní vstávání opravdu náročné, možná by vám mohlo pomoci denní světlo, které automaticky pomáhá při aktivaci vašeho organismu. Nabije vás energií a dobrou náladou, díky které si určitě dříve zacvičíte, jako byste setrvávali v zatažené nepresvetlenej místnosti.

Sklenice vody

Před tím, než se pustíte do vaší povinné ranní kávy byste měli povinně vypít i minimálně 250ml čisté vody nebo vody s citronovou šťávou. Příjem vody hned po probuzení vás aktivuje, dodá vám energii, udržuje v těle rovnováhu a také správnou tělesnou teplotu.