--> --> Zima se blíží a vy byste měli znát tento trik jak ušetřit a více se zahřát. Nevyhazujte peníze oknem. - iRecept

Zima se blíží a vy byste měli znát tento trik jak ušetřit a více se zahřát. Nevyhazujte peníze oknem.

-->
-->
0
(0)

Dalibor , 16. 09. 2020
-->

Blíží se zima a s ní také topná sezóna. Začátkem října většina z nás zapne radiátory a vypneme je až někdy začátkem jara. Přesto, že je topení nezbytné, snažíme se na energiích ušetřit a netopit zbytečně mnoho či neefektivně. Topit s otevřeným oknem je snad největší hřích. O tom ale dnešní článek není. Připravili jsme si pro vás totiž několik triků, které vám pomohou ušetřit na topení. Pojďme snížit naši spotřebu a s ní také naše účty. Pomůžete tím i životnímu prostředí. A to za to stojí.

Používejte záclony a naprogramujte bojler

Záclony a závěsy nejsou jen na okrasu. Ráno je roztáhněte dokořán a nechte je tak během celého dne. Díky tomu bude dovnitř vašeho domova pronikat sluneční světlo. To bude místnosti zahřívat. Díky tomu nebudete muset přes den tolik topit. A naopak. Jakmile se slunce začne blížit k západu, vše zatáhněte. Tento mechanismus zase zajistí, že teplo zadržíte uvnitř. Teplo máme všichni rádi. Naučte se topit efektivně. Umíte programovat bojler?

  • nastavte si, aby bojler začal topit alespoň půl hodiny před příchodem domů
  • teplotu nastavte na 22-23 stupňů
  • když opouštíte domov, bojler vypněte

Správně rozmístěný nábytek a izolace

Často vidíme, že v bytech je nábytek rozmístěny především podle estetického cítění majitele a celkové funkčnosti bydlení. Proč tedy mnozí lidé umisťují nábytek před radiátor? To je totiž obrovská chyba. Nábytek zablokuje proudění tepla do celého bytu. Sice bude teplo okolo něj, ale neprojde to dál. Máte v obývacím pokoji pohovku před topením? Pak ji co nejdříve odsuňte. Uvidíte, že se pokoj okamžitě příjemně oteplí.

Izolace představuje skvělý způsob, jak ušetřit. Ačkoliv se často jedná o nemalou investici, věřte nám, že se vám několikanásobně vrátí právě v podobě úspor za energie. To samé platí nejen o fasádě domu, ale i o střeše. I ta by měla být z řádných izolačních materiálů. Často se totiž stává, že teplo odchází právě střechou.

-->