Pan Josef je dlouholetý zahradník a toto je jeho trik na velkou úrodu šťavnatých rajčat.

0
(0)

Jan , 14. 05. 2021

Všichni dobře víme, že rostliny jako jsou rajčata, nejsou úplně jednoduché na péči. Je velmi známé, že rajčata jsou velmi náchylná k plísním, a tudíž je velmi důležité se o ně správně postarat, měli byste zvolit vhodný postřik. To ovšem k vaší spokojenosti nestačí. Je také velmi důležité zvolit to správné hnojivo, které podpoří sílu rostlinky, nasazení na květy a růst plodů. Jaké domácí hnojivo a postřik je ten nejvhodnější pro vaše rajčata?

Červen

Až se přihlásí červen, je potřeba postříkat rostlinku právě tímto postřikem, která podpoří růst a kvetení rajčat, a zároveň také ochrání rostlinky před prvními jarními plísněmi, které vznikají ve vlhkém počasí. Smíchejte 10 kapek jódu spolu s 9 litry teplé vody a promíchejte. Pak natočte do mističky trochu vody, do které přidejte 1,5 polévkové lžíce kyseliny borité. Až se kyselina s vodou důkladně spojí, nalijte ji do prvního roztoku a pak vše zalijte 1litrem mléka. Vaše rajčata budou díky tomuto postřiku chráněna před plísněmi i hnilobou kořenů v deštivém počasí, zároveň také dodá potřebné látky pro růst a sladkou chuť rajčat.

Frekvence postřiku

Tímto postřikem stříkejte vždy pouze listy rajčat, nepoužívejte jej jako zálivku. Poprvé rajčata ošetřete, když se na nich objeví pupeny prvních poupat. Podruhé stříkejte v době, kdy rostliny budou mít velké množství květů, pak se postřik aplikuje ještě potřetí. Poslední aplikace se provádí, až se začnou objevovat plody. Pak už postřik úplně vysaďte, abyste konzumovali úplně čisté ovoce bez jakýchkoli vnesených látek. Je to doba, kdy už rajčatům žádné nebezpečí nehrozí, a proto jej můžete úplně bez problémů přestat používat. Myslete také na to, že rajčata nemůžete stříkat za velkého horka ani v čase, kdy jsou na sluníčku. V teplých dnech volte raději brzké ranní nebo pozdní večerní hodiny.