Jak se starat o muškáty? Přestaňte dělat časté chyby při pěstování

0
(0)

Tomáš , 14. 07. 2021

Pelargonie neboli muškáty jsou velmi oblíbené květiny, které zdobí mnoho balkonů a teras. Jsou totiž nenáročné na péči, ale i u nich se mohou objevit problémy, jako je hniloba nebo škůdci. Čeho se vyvarovat a jak při pěstování muškátů postupovat?

Muškáty můžete mít v různých odstínech

Muškáty jsou známé hlavně svými barvami, které mohou mít různé odstíny. Pokud si s nimi ozdobíte celý balkon, můžete tak vytvořit krásnou zahradu, kterou budou všichni obdivovat. Navíc kvetou dlouhé měsíce, ještě na podzim se jimi můžete kochat. Pěstování muškátů je fascinující, ale péče o ně vyžaduje zvláštní podmínky.

Nikdy není pozdě začít s pěstováním muškátů. Jsou to odolné rostliny, které vás budou svými květy těšit velmi dlouho. Mezi zaléváním je nutné je nechat vyschnout, aby nebyly přemokřené. To je první tip všech pěstitelů, které okouzlily právě pelargonie. Můžete jejich růst a kvetení podpořit opětovnou výsadbou. Stačí je zalévat jednou týdně, v zimě ale dávky snižte na polovinu, protože rostliny odpočívají.

Čemu se při přesazování pelargonií vyhnout?

Pár týdnů po přesazení je dobré zálivku malinko omezit. Rostlina by se měla postupně zotavit a také se musí nechat vyrůst nové výhonky. I další rostliny můžete pěstovat na balkoně nebo terase. Jednou z nich jsou kapradiny, které se hodí do velkých nádob. Poskytnou skvělou zastíněnou plochu, která poslouží k odpočinku a relaxaci. Můžete je venku přes zimu a příští rok se rostliny probudí, jako by žádná zima nebyla.

Barevné květiny jsou krásné, ale vysadit si můžete také malé keříky. Můžete si zvolit výšku, do jaké keř poroste a už ho jen upravovat na požadovanou výšku. Keře můžete každý rok doplnit různými květinami, které můžete každý rok měnit. Některé rostliny mohou zimu snadno přežít, ale mnoho z nich musíte na zimu uschovat do chladnější místnosti.