Moje maminka i ve svých 55 letech nemá vrásky na krku. Její tajemství je velice jednoduché.

0
(0)

Dalibor , 14. 11. 2020

Stárnutí je přirozený proces. A přesto se mu snažíme bránit, a hledáme způsoby, jak ho zastavit, nebo alespoň zpomalit. Obzvlášť ženy. Nejvíce se stárnutí projevuje na pokožce, která je vystavená povětrnostním vlivům. Jsou to hřbety rukou, obličej a dekolt. Jak kůže stárne, ztrácí elasticitu, vodu, a důsledek jsou vrásky v obličeji a dekoltu. Dnešní moderní medicína hledá cestu, jak tomuto procesu zabránit. Farmaceutické společnosti se předhánějí v nabídce výrobků proti vráskám. Některé fungují, jiné ne. Bohužel samotný proces tím pouze zpomalujeme. Nikdy ho nelze zastavit zcela.

Co dalšího nám může pomoci

Platí pravidla stejná jako pro zachování zdraví a svěžesti. Základem je pestrá strava založená na konzumaci ovoce, zeleniny, esenciálních mastných kyselin, dodržování pitného režimu, a vyhýbání se dlouhodobému pobytu na slunci. Omezení alkoholu, a konec s kouřením je jen dalším bodem. Samozřejmě se doporučuje používat k ošetření pleti vhodný krém, protože každý má jiný typ pleti. Používáme hydratační krémy, dále krémy vyživující, denní, noční a možná i další. Určitě mnoho z vás vyzkoušelo pleťovou masku, různé druhy zábalů. Každému vyhovuje něco jiného, a to zjistíme tak, že si to ověříme přímo na sobě.

Domácí pleťová maska

Návodů na výrobu a použití domácí pleťové masky existují když ne stovky, tak desítky určitě. Některé jsou opravdu účinné, jiné jsou jako maska holý nesmysl. My vám ukážeme docela jednoduchou domácí masku, odzkoušenou mnoha ženami a velmi dobrým účinkem na potlačení vrásek. Na její výrobu budete potřebovat:

  • Okurku
  • Kokosový olej – tekutý
  • 1 vaječný žloutek

Postup výroby je následující: okurku nakrájejte na kostky a vhoďte do mixéru. Přilijte kokosový olej a trochu rozmixujte. Nakonec přidejte žloutek a rozmixujte do hladka. Potom vzniklou pastu naneste na dekolt, krk a obličej a nechte asi 20 minut působit. Nakonec opláchněte vlažnou vodou a pokožku jemně osušte. V případě potřeby můžete celou proceduru opakovat několikrát. Okurka má hydratační účinky, protože obsahuje vodu, olej dodá pokožce vláčnost a žloutek ji vyživí. Náklady – pár korun.