Jak se s pomocí olivového oleje zbavit křečových žil.

0
(0)

Dalibor , 12. 01. 2020

Křečové žíly jsou častým zdravotním problémům týkajících se tak žen i mužů. Ti, kteří je neznají, by si mohli myslet, že je to jen chybička krásy.

Pravda je však taková, že nejde jen o kosmetickou nepříjemnost, protože křečové žíly zvyknou často způsobovat bolesti a značné nepohodlí.

Jak olivový olej dokáže pomoci s křečovými žilami?


Na křečové žíly existuje poměrně mnoho domácích receptů. I na naší stránce jsme se několika z nich už vícekrát věnovali.

No věděli jste, že i obyčejný olivový olej vám může s tímto nepříjemným onemocněním pomoci?

V dnešním článku vám prozradíme jak. Je to vskutku jednoduché a snadné, přesto s tímto receptem dosáhnete úžasné výsledky.

No a tady už je přesný postup, který je třeba provést:

1. Nejprve si vezměte jemný kartáček nebo ručník a z pokožky si jemně seškrabejte vrchní část odumřelých kožních buněk. Tedy udělejte takový jemný kožní peeling.

2. Pak v hrnci nebo rychlovarné konvici převařte vodu a nalijte ji do misky.

3. Do druhé menší skleněné nádoby nalijte kvalitní extra panenský olivový olej a ponořte ji do horké vody, aby se v ní olej trochu zahřál.

Poznámka: Olivový olej nikdy neohřívejte přímo v hrnci nebo na otevřeném ohni. Olej se totiž dokáže velmi rychle ohřát a vy byste se mohli potom popálit.

4. Po ohřátí oleje vyzkoušejte, zda je dostatečně teplý, avšak ne až tak, aby vás pálil nebo, aby byl nepříjemný na pokožku.

5. Následně si takto zahřátý olivový olej naneste na ruce a rozetřete na místa postižená křečovými žilami. Jemnými krouživými pohyby tato místa masírujte několik minut.

6. Masírovat začněte vždy od nejvzdálenějšího bodu, například od lýtek a postupujte směrem vzhůru ke stehnům, čili ve směru, jakým se z končetin odvádí odkysličená krev zpět do plic a srdce.

Závěr


Tento postup opakujte každý den, nebo minimálně alespoň 3 krát týdně, dokud vám křečové žíly nezmizí, respektive, kdy nebudete spokojeni s výsledkem.

Jsme přesvědčeni, že nepotrvá dlouho a s účinkem tohoto receptu budete velmi mile překvapeni.