Jak poznáte, že jste člověk s velkým IQ? 9 věcí, které chytří lidé nikdy neudělají.

0
(0)

Dalibor , 07. 01. 2020

Jsme obdivováni lidmi, kteří dokážou udržovat klid a sebekontrolu ve všech situacích. Říkáme tomu moudrost a doufáme, že jednoho dne se to také staneme. Hodně záleží na schopnosti vyhnout se určitému chování, které nám brání být šťastní a postupovat vpřed.

1. Nedovolují kazit svoje náladu
Pokud vaše sebevědomí a nálada závisí na tom, jak se sebe cítite s lidma, znamená to, že vaše štěstí vám nepatří. Když se inteligentní lidé radují ze svých úspěchů, nedovolí, aby názory a zásluhy druhých zatemňovaly tuto radost.

Bez ohledu na to, co si ostatní myslí nebo dělají. Nemělo by to mít vliv na váš názor na sebe. 

2. Nezapomínají

Emocionálně gramotní lidé snadno odpustí urážky, ale to neznamená, že na ně zapomenou. Odpuštění znamená nechat nepříjemnou situaci a jít dál. To však neznamená, že pachatel dostane druhou šanci.

3. Vědějí, kdy přestat

Chytří lidé vědějí, jak je důležité starat se o sebe. V konfliktní situaci často ztrácíme kontrolu nad emocemi a spěcháme do boje, ve kterém jsme očividně odsouzeni k porážce. Každý, kdo ví, jak rozumět jejich emocím a řídit je, je schopen ocenit, kdy musí přestat. 

4. Nesnažejí se být ideální

Emocionálně zralí lidé vědějí, že žadný ideál neexistuje. Ve snaze o absolutní dokonalost budete vždy zklamáni. Ve výsledku se budete mučit tím, že nebudete schopni dosáhnout toho, co chcete, a přemýšlet o tom, co jste udělali špatně. Chytré lidé se radují z toho, čeho dosáhli.

5. Nežijí v minulosti

Chytří lidé vědí, že úspěch do značné míry závisí na schopnosti ztratit a jít dál. To však není možné, pokud se budete držet starých chyb. Když žijete v minulosti, stává se to vaší přítomností a okrádá vás o budoucnost.

6. Nesoustředí se na problémy

Váš emoční stav přímo závisí na tom, co si myslíte. Když se plně soustředíte na aktuální problémy, narazíte na negativní emoce a stresující stav. Chytré gramotní lidé vědějí, že musíte přemýšlet ne o problémech, ale o jejich řešení.

7. Nekamaradějí se s těmi, kdo si furt stěžuje

Milovníci stěžování si nekonečně vychutnávají své problémy. Aby se cítili lépe, potřebují soucitné posluchače, kteří je budou litovat. Je lepší se od nich držet dál, jinak vás utopí ve své negativitě.

8. Nerozčilují se

Negativní emoce, které zažíváme, když se zlobíme, jsou reakcí na stres. Když se k nám blíží bezprostřední hrozba, je takové chování nezbytné pro přežití. Ale když už je vše za námi, skrytá urážka nám jen škodí. V průběhu času to může dokonce ovlivnit zdraví. Zlobit se znamená být ve stavu neustálého stresu a chytré lidé se mu snažíjí vší silou zabránit.

9. Nesouhlasíjí s tím, co opravdu nechtějí.

Pro mnohé z nás je velmi obtížné dát slovo „ne“. Mezitím je to velmi silný nástroj, který musíte bezpečně používat. Odmítáte-li převzít nové závazky, dáváte si příležitost splnit stávající povinnosti. Tento seznam samozřejmě nemá být vyčerpávající. Ale pokud se dokážete naučit vyhýbat se alespoň těmto ničivým vzorcům chování, uděláte si skvělou službu pro sebe.

 

 

👍 Tento návod je užitečný