Vnuk naučil svoje prarodiče chodit po schodech BEZ ZADÝCHÁNÍ. Nyní tento trik učí všechny.

0
(0)

Tomáš , 04. 08. 2021

Naučit se správně chodit po schodech není žádná věda. Bohužel spousta lidí o postupu neví a tak se často stane, že nevyšlápnou několik pater, aniž by se nezadýchali. Přitom je to opravdu jednoduché a pomocí této metody zjistíte, že jste celý život chodili do schodů špatným způsobem a proto vás bolí záda nebo jiná část těla.

Pomozte starších lidem překonat schody do vyšších pater

Starší lidé mají hodně problémy s tím, vyjít třeba dvě patra. Je to pro ně složité, protože je bolí nohy, záda a posléze také ruce. Jestli chcete, aby vaši rodiče vystoupali do vyšších pater bez zastavení a zadýchání, poraďte jim tip, který jim cestu po schodech ulehčí. V některých patrových domech totiž nenajdete výtahy, které jsou pro mnoho z nás automatickou záležitostí.

Lidé si tak musí do schodů poradit nejen sami se sebou, ale leckdy také s těžkým nákupem nebo objednávkou, pro kterou si musí dojít ke vchodu. Starší osoby tak musí vynaložit spoustu síly, aby se dostali domů. Dříve tento problém nebyl tak diskutovaný, pravda je ale taková, že čím dál více lidí má problém schody vyjít.

Zapamatujte si tři jednoduchá pravidla

Kvůli bolavým zádům lidé často navštěvují chiropraktiky nebo fyzioterapeuty. Mohou vám poradit také následující triky, které byste si měli zapamatovat, aby se vám do schodů chodilo dobře. Pokud tyto pravidla budete rodičům dostatečně vštěpovat, ušetříte jim spoustu bolesti. Prvním z nich je, že při stoupání po schodech se mnoho z nás nakloní dopředu. Bohužel tato poloha není vhodná, protože se váha těla přenáší na kolena.

Pokud se na schody postavíte rovně, ucítíte úlevu. Následně položte na schod celou plochu nohy – protože mnoho lidí má zafixované, že na schod dají jen prsty. Tím, že nohu dáte na schod celou, lépe udržíte rovnováhu. Následně nohu zvedněte natolik, abyste ji postavili. Svou hmotnost přeneste dopředu a zvedněte druhou nohu.

Pokaždé máte možnost výběru, a pokud si vyzkoušíte, jak jsou tyto pravidla jednoduchá a osvojíte si je, budete si pískat, protože přejdou bolesti zad, nohou a kloubů. Ušetříte nejen za lékaře, ale také si již na bolavé tělo stěžovat svým nejbližším. Chůze po schodech se tak může stát vaší oblíbenou činností, kterou budete vykonávat třeba i v rámci tréninku. Rozhodně by se chůze do schodů neměla stát něčím, co budete jen trpět.