Jak se jednoduše zbavit nadýmání a plynatosti? Vyzkoušejte tento osvědčený nápoj!

0
(0)

Dalibor , 18. 09. 2020

Cítíte už na konci jídla tlak v břiše a jen několik minut po jídle se objeví nadýmání doprovázené vyklenutým břichem? Nejste v tom sami, nadýmání a špatné trávení vinou nezdravého jídelníčku, různých alergií nebo užívání léků způsobuje hromadění vzduchu ve střevech a následnou plynatost. Problematické jsou také průmyslově zpracovávané nebo fermentované potraviny, které zvyšují přítomnost střevních plynů. Řešením jsou samozřejmě různé farmaceutické přípravky z lékárny, ale zkusit můžete i přírodní nápoj, který je levnější a současně mnohem efektivnější. Jeho příprava je nadto velmi snadná!

Stresové situace vedou ke zvýšenému nadýmání

Dnešní hektický život spojený s velkou dávkou stresu působí na náš organismus a samozřejmě také na naše trávení. Kromě konzumace nevhodných potravin je hlavním viníkem nadýmání právě stres, protože ve stresu se zrychluje dýchání a vlivem toho jedinec spolkne mnohem více vzduchu. Dospělý člověk pak průměrně desetkrát denně střevní plyny, mimo jiné i oxid siřičitý, vypouští z těla ven.

Zánětlivá onemocnění střevního traktu

Co se stane, když tyto stavy přetrvávají a stresu neubývá, jídelníček zůstává nezměněn? Při dlouhodobém nadýmání a zvýšené plynatosti však dochází také k zánětlivým onemocněním střevního traktu, jako jsou katar, střevní syndrom, syndrom dráždivého tračníku nebo ulcerózní kolitida, ale zhoršuje se také citlivost střevní sliznice na potraviny, laktózu nebo lepek. Dalším doprovodným jevem bývá zácpa.

Mátový nápoj zatočí s plyny

Sáhnout v takových chvílích můžete po různých farmakologických preparátech, ale zbavit plynatosti se můžete přírodní cestou. Dobré je předně po jídle žvýkat kmínová semínka, která umožní trávit rychleji a efektivněji. Zbavují také nadýmání, proto je vhodný i čaj z kmínových a fenyklových semínek. Kromě toho si připravte zázračný mátový nápoj, na který nebudete potřebovat nic víc než 20 gramů máty a šálek vody. Rozdrcenou mátu nechte několik hodin louhovat ve vodě a vypijte. Denně můžete vypít 2-3 šálky tohoto nápoje. Uvidíte, jak rychle se trávení stabilizuje a už vás větry trápit nebudou.