--> --> Jak rychle, efektivně a levně vyčistit pračku na prádlo? Genitální triky - iRecept

Jak rychle, efektivně a levně vyčistit pračku na prádlo? Genitální triky

-->
-->
4.6
(177)

Tomáš , 18. 06. 2024
-->

Není tomu tak dlouho, co pračky byly velkým úspěchem technologie a lidé jásali, že praní prádla bude konečně hračka. Časem se ale ukázalo, že určitou péči vyžaduje i samotná pračka, aby dokázala naše prádlo prát několik let do čisté a voňavé podoby. Čištění pračky není úplně příjemná činnost, proto vám poradíme, jak si to usnadnit. 

-->

Čistění pračky

Pokud se chystáte na čištění pračky, ale vůbec se vám do toho nechce, máme rady přímo pro vás. Čistění bude rychlé, snadné, efektivní a nebude vás stát takřka nic. Jendoduché triky vám níže představíme.

Dvířka pračky

Jakmile pračka dopere, zůstává v ní vlhké prádlo, ale také jsou mokrát dvířka. Proto vždy jakmile pračka dopere, vyndejte prádlo a suchým hadříkem dvířka otřete a nechte je pootevřené. Díky tomu bude pračka dýchat a nebude se tvořit plíseň. 

-->

Těsnění

Mnoho bakterií a nečistot se často hromadí za těsnící gumou. Nejlépe uděláte, pokud gumu po každém praní odtáhnete a prostor v ní vyčistíte pomocí jedlé sody nebo rozpouštědla. Vyhněte se přípravkům na bázi chloru, abyste gumu nepoškodili. Vhodný přípravek naneste na houbičku a pomocí houbičky prostor vyčistěte. 

Buben pračky

Minimálně jednou měsíčně by mělo dojít i na čištění samotného bubnu pračky. 
Smíchejte jedlou sodu společně s kyselinou citronovou. Tuto směs naneste na houbičku a pomocí houbičky buben vytřete. 
Poté do dávkovače na prací prostředek vložte ideální kyselinu jako je kyselina citronová nebo ocet. Množství dejte stejné, jakobyste dávali prací prostředek a spusťte praní naprázdno. 

-->

Zásobník

Zásobník na prací prostředky podle návodu výrobce vaší pračky vyndejte a otřete. 
Pokud je zásobník zanešený vyrobte směs vody, octa a jedlé sody, do které zásobník namočte. 
Zásobník nechte v této směsi máčet cca 30 minut a poté opláchněte vodou. 

Filtr

Čistění filtru pračky není vůbec složité. Většinou tento filtr najdeme ve spodní části pračky. Raději si k pračte přiložte ručník, aby voda netekla pod pračku nebo jinam. 
Jakmile máte ručník připravený, odšroubujte víko filtru a vyndejte ven všechny nečistoty ven. Možná budete překvapeni, co všechno ve filtru najdete. Otvor očistěte a opět zavřete filtr. 

 

-->