Každý prst na ruce je spojen s jedním z vašich orgánů. Toto byste měli vědět pro zdravý život.

0
(0)

Dalibor , 07. 05. 2021

Slyšeli jste někdy o eliminaci bolesti pomocí vyvinutí mírného tlaku na určité body na těle? Tato starodávná léčba vychází z japonského učení Jin Shin Jyutsu a mistři, kteří se jí zabývají tvrdí, že dokáží pomocí stlačení 26 párových bodů ulevit od palčivé bolesti a harmonizovat životní energii. Hlavní myšlenka je postavena na principu nepřerušeného toku energie, který je potřebný pro zdravé fungování organismu i psychiky. Pokud je tento energetický tok narušen, ať už bariérou emoční, duševní či fyzickou, může dojít k rozvoji různých onemocnění a poruch.

Úleva od fyzické i psychické bolesti

Provedení je naprosto jednoduché - promasírováním příslušného prstu dojde k odblokování bolesti a emocí, které vás mohou zrovna trápit. Na nic nečekejte a pusťte se do toho.

Palec

Pokud pociťujete akutní bolest žaludku, začněte s masáží palce. Je s ním spojena i slezina a několik emocí. Masáží se zbavíte stresu, nervozity a úzkosti.

Ukazováček

Tento prst se pojí s ledvinami a močovým měchýřem. Pokud trpíte na chronické záněty močového ústrojí, je masírování spolu s konzumací brusinek dobrou prevencí. Kromě těchto potíží odstraníte i zažívací problémy, bolest svalů, zad a zubů. Z emočního hlediska je na něj navázán strach a stud.

Prostředníček

Promačkáním prostředníčku ulevíte žlučníku a játrům. Promasírováním lze ovlivnit krevní tlak, únavu, menstruační bolesti, zrak a krevní oběh. Reguluje hněv, výkyvy nálad a nervozitu.

Prsteníček

Souvisí s tlustým střevem a plícemi. Pomáhá ulevit od dýchacích potíží, problémů se zažíváním a se sluchem. Duchovně potlačuje negativitu, strach z odmítnutí, smutek, deprese a černé myšlenky.

Malíček

Je spojen se srdcem a tenkým střevem. Pozitivně ovlivňuje zdraví srdce a kosterního systému. Pokud trpíte nedostatkem sebevědomí a občas se stáváte pesimističtí, neváhejte a dopřejte si důkladnou masáž.