Jak rozmrazit maso správným a bezpečným způsobem

0
(0)

Dalibor , 23. 02. 2021

Je skvělé, když je náš mrazák dobře zásobený masem všeho druhu. Problém nastává ve chvíli, kdy si na vytažení vybraného masa vzpomeneme hodinu před časem plánovaného oběda či večeře. Nabízí se několik možností, jak kuře nebo vepřové plátky rozmrazit během deseti minut, s ohledem na vaše zdraví je ale nemůžeme doporučit. Jak tedy správně postupovat, aby bylo maso rozmražené správným způsobem?

Ideální způsob: nechte maso přes noc v chladničce

Nejlepší a nejbezpečnější způsob rozmrazování masa je nechat je přes noc v chladničce a vytáhnout až ve chvíli, kdy je dokonale rozmražené. Ale co když potřebujete rychle rozmrazit steak? Co když se ta kuřecí prsa přes noc úplně nerozmrazila? Co když máte opravdu hlad? Existuje několik metod, jak proces urychlit a rychle a bezpečně rozmrazit jakýkoliv kus masa. Záleží jen na tom, kolik času vám zbývá.

Máte jednu hodinu? Použijte metodu studené vody

Nejlepší způsob, jak rychle a správně rozmrazit maso bez mikrovlnné trouby, je využití misky se studenou vodou. Vložte zmrzlý kus masa do uzavíratelného plastového sáčku a vytlačte z něj co nejvíce vzduchu. Naplňte velkou mísu studenou vodou a ponořte do ní sáček s masem. Měňte vodu každých 30 minut, abyste zajistili, že zůstane studená. Menší kusy masa, drůbeže nebo mořských plodů mohou roztát za hodinu nebo méně, větší kusy masa mohou povolovat 2–3 hodiny. Jakmile maso rozmrazíte, nedoporučujeme ho znovu mrazit, pokud ho nejprve neuvaříte.

Kontroverzní řešení: mikrovlnná trouba

Pokud budete rozmrazovat v mikrovlnné troubě, můžete je mít připravené za méně než 10 minut. Problém je, že se tato metoda příliš nedoporučuje kvůli množení patogenů v teplém mase. Jestliže se i přesto rozhodnete použít tento způsob, nastavte vaši mikrovlnnou troubu na co nejnižší teplotu a poté maso důkladně tepelně zpracujte. Novější mikrovlnné trouby mívají funkci rozmrazování. Pokud patříte mezi hrdé majitele takové trouby, stačí postupovat podle návodu k použití.

👍 Tento návod je užitečný