Při nedělním obědě u tchýně jsem byl překvapen velkými knedlíčky, které byly naprosto ÚŽASNÉ. Tady je recept i pro vás.

0
(0)

Tomáš , 23. 07. 2021

Co dát do hovězího nebo kuřecího vývaru? Nudličky, fritátové nudle, svítky, sedliny, játrové nebo snad krupicové knedlíčky? Právě posledně zmiňované krupicové knedlíčky nebo také noky děti i dospělí jako zavářku v polévce milují, jak je ale připravit, aby chutnaly opravdu dokonale? Stačí jednoduchý trik našich babiček a budou chutnat jemně, nebudou připomínat dělové koule ani se nerozpadnou ještě před servírováním. Navíc jejich příprava je tak snadná!

Ingredience

Co budete na přípravu jemných krupicových knedlíčků s dokonalou texturou a výtečnou chutí potřebovat?

  • vejce – 2-3 ks
  • krupice – 7 lžic
  • jedlá soda – 1 lžíce
  • olej – pár kapek 
  • sůl

Příprava

Připravte si hlubokou misku, do které rozklepněte 2-3 vejce podle toho, kolik chcete připravit krupicových knedlíčků. Jemně míchejte vejce s pár kapkami oleje, dostatečně osolte a přidejte jedlou sodu.

Vejce šlehejte tak, aby nevzniklo příliš pěny a poté postupně přidávejte po lžíci krupici, stále míchejte, dokud nevznikne husté, ale hladké těsto. Nyní dejte těsto v misce odležet do chladu, ideálně do komory nebo spíže.

Po hodině do těsta vmíchejte trochu vývaru, bez tohoto kroku by se mohly knedlíčky při vaření rozpadnout, protože by nasály příliš vody při jejich dovaření.

Krupicové knedlíčky je možné vařit ve slané vodě nebo přímo ve vývaru a poté je vložit do horké polévky, kde je dobré je nechat ustát asi 20 minut před servírováním.

Vyzkoušejte nočky s jarní pažitkou

Přípravu knedlíčků můžete obměnit a uvařit krupicové nočky s pažitkou. Postup je stejný, jen vyměňte olej za máslo a do připravovaného těsta přidejte najemno nasekanou jarní pažitkou. Povařte ve slané vodě nebo vývaru a podávejte v horké polévce. Nočky se nehodí jen do vývarů, ale své nezastupitelné místo mají v zeleninových polévkách, především rajčatové, hráškové nebo mrkvové.