Jak překonat nepříjemné příznaky cukrovky? Připravte si tento nápoj

0
(0)

Dalibor , 05. 10. 2020

Mnoho lidí na celém světě trpí cukrovkou, což je označení pro poruchu metabolismu cukrů. Organismus v tomto stavu není schopen udržet koncentraci cukru v krvi v normálních mezích. Hlavní příčinou je nedostatečná produkce inzulínu slinivkou břišní.

Pankreas (slinivka břišní) produkuje inzulín, který je zodpovědný za udržování zdravé hladiny glukózy v krvi. To umožňuje glukóze dostat se do buněk, které ji dále přeměňují na energii potřebnou pro tkáně a svaly. Inzulín rovněž pomáhá buňkám ukládat glukózu, pokud je to nutné. Cukrovku dělíme na diabetes 1. a 2. typu.

Diabetes 1. typu vzniká ve chvíli, kdy slinivka břišní neprodukuje vůbec žádný inzulin. Jedná se o autoimunitní onemocnění, kdy jsou buňky pankreatických ostrůvků narušeny protilátkami, které vyrábí samotné tělo. V tomto stavu je nutné inzulin dodávat uměle. Tento typ cukrovky se nejčastěji objevuje již v mládí. Jedním z jeho prvních příznaků může být kóma s poruchou vědomí. Mezi další příznaky se řadí podrážděnost, zvracení, slabost, pohublost, velká žízeň a časté močení, potřeba pít i v noci a noční pomočování. Pacient často působí unaveným dojmem a dochází ke ztrátě chutě k jídlu.

Mnohem častější je diabetes 2. typu. Objevuje se zejména u dospělých. Velké procento takto nemocných lidí patří do takzvaného metabolického syndromu, kdy je nemocný kromě cukrovky postižen i poruchou metabolismu tuků, aterosklerózou a vysokým krevním tlakem. Mezi hlavní příznaky patří nížené vnímání sladké chuti, zamlžené vidění, velká žízeň, únava, pomalé hojení ran, bolest a mravenčení chodidel, únava či ztráta ochlupení na nohou. Objevit se mohou i příznaky podobné chřipce. Pokud se cukrovka dostane do pokročilejšího stádia, může dojít k poruchám řeči, zraku a koordinace, ochrnutí, halucinace a záchvaty paniky.

Nápoj, který vám uleví od příznaků cukrovky

Potřebovat budete:

  • Půl litru vody
  • 5 kiwi
  • 2 banány
  • 2 jablka
  • 30 g červeného zelí

Ovoce oloupejte a nakrájejte. Zelí nastrouhejte. Všechny ingredience dejte do mixéru a mixujte, dokud nevznikne hladká směs. Tuto šťávu je vhodné připravovat každé ráno, aby byla čerstvá. Pijte ji vždy před snídaní na lačný žaludek.