Menopauza a její příznaky. Jak zjistit, jestli už se blížíte k tomuto zralému věku zjistíte v našem článku.

0
(0)

Dalibor , 15. 10. 2020

Příznaků menopauzy je spousta, a každý si o nich alespoň přečetl. Noční pocení, návaly horka nebo vaginální sucho jsou ty nejtypičtější a hlavně mezi prvními.

Každá žena tyto příznaky vnímá jinak. Žena si změn na svém těle všimne většinou po 45. roce života. První záchvěvy ale mohou přijít o mnoho let dříve. Záleží také na životním stylu a genetice ženy. U některých žen se příznaky mohou objevovat po dobu až 12 let. Problémy můžete pocítit při každodenních činnostech a není dobré je brát na lehkou váhu. 

Na co se ženy ve zralém věku musejí připravit?

Noční pocení je nepříjemným problémem. Návaly horka přichází v noci během spánku, následuje pocení. Na vině nemusí být jen nástup menopauzy, ale také teplota v místnosti, kde spíte.

Nepravidelná menstruace většinou ženy upozorní na to, že něco není v pořádku. Může být způsobena poklesem hladiny několika hormonů, a je na místě obrátit se na svého lékaře.

Podrážení a svědění v pochvě je jednou z nejnepříjemnějších věcí, které ženu potkají. Existuje ale spousta účinných prostředků, které vaginální suchosti zabrání a žena se bude cítit dobře.

V období menopauzy vás může překvapit také vypadávání vlasů. Je to způsobené nedostatkem estrogenu. Pro většinu žen je tento příznak znepokojující, i tady ale můžete poradit správné přípravky na záchranu stavu vlasů.

V tomto období se nemění pouze tělo

Jedním z příznaků jsou změny nálad. Ženy se mohou cítit jako na horské dráze, dopoledne mají skvělou náladu, odpoledne se jim raději každý klidí z cesty. Jsou způsobeny hormonální nerovnováhou, a ačkoliv se to nemusí zdát, lze je zmírnit.

Ženy doprovází také velká únava. Pocit slabosti je typickým znakem, který by měl ženu upozornit na změnu, která přichází. Vhodné doplňky stravy od únavy pomohou.

U některých žen můžeme sledovat obtížnou koncentraci nebo výpadky paměti. Jedná se jen o maličkosti, které ale mohou znepříjemnit život.

Menopauza má dopad také na růst kostí

Osteoporóza je porucha kostí, která vede k jejich řídnutí a oslabení. Menopauza má na tom určitý podíl. Během života je stará kost nahrazena novými buňkami, ale s věkem se tento proces zpomaluje. Estrogen hraje roli ve vstřebávání vápníků, a protože v menopauze jeho hladina klesá, vede to ke snížení hustoty kostí. Ženy jsou tak náchylnější ke zlomeninám.