Víte jak poznat příznaky infarktu? Věnujte pozornost těmto 7 vitálním znakům vašeho těla.

0
(0)

Dalibor , 13. 11. 2020

Pokud se blíží infarkt, poznáte jeho příznaky? Několika signály vám dá tělo najevo, že se blíží nějaký problém. K srdečnímu infarktu dochází, když je přerušen průtok krve do části srdce, což poškozuje srdeční sval. Jestli budete své tělo pozorovat, poznáte již měsíc předem, že se infarkt blíží. Je jedním z nemocí, která představuje nejvyšší úmrtnost na světě.

Existuje spousta faktorů, které zvyšují riziko infarktu

Infarkt přímo souvisí s několika problémy:

  • Hypertenze
  • Vysoká hladina cholesterolu
  • Kouření

Pravděpodobnost infarktu také zvyšují následující faktory. Mezi ně patří vysoká hladina cukru v krvi a cukrovka celkově, obezita, špatná výživa, nedostatek pohyb a aktivity, časté užívání alkoholu a mnoho dalších. Čím rychleji přijdete na to, že se infarkt blíží, čím je lepší účinnost léčby

Dávejte si tedy pozor na signály, které vaše tělo vysílá, než srdeční infarkt přijde. Věnujte tedy velkou pozornost následujícím problémům a bolestem.

Sledujte své tělo, bolesti v hrudníku a dlouhodobý kašel mohou být příznaky

Nejčastějšími příznaky, které mohou doprovázet infarkt, jsou bolesti na hrudi, tlak, pálení. Mohou se však objevit také po fyzické aktivitě, nebo po velmi vzrušující nebo stresující situaci. Bolest se může objevit také po odpočinku. Proto bolest na hrudi nemusí nutně znamenat riziko infarktu. Pokud cítíte větší únavu, zvlášť pokud je bezdůvodná, je nutné zbystřit. Může to znamenat, že srdce vyvíjí více úsilí i pro jednoduché činnosti, což není správné. Jestli tedy často odpočíváte, nebo máte nutkání pospávat po celý den, poraďte se raději se svým lékařem.

Dalším příznakem, který charakterizuje srdeční selhání, může být také dlouhodobý kašel nebo nachlazení. Pokud sledujete příznaky nemoci, a navíc například vykašláváte krev, určitě neváhejte a navštivte lékaře. Pokud společně nefungují srdce a plíce, může to značit komplikace. Dušnost v tom případě může být rozhodujícím faktorem pro objevení budoucího infarktu.

Otoky nohou, rukou nebo dokonce kotníků mohou být známkou blížícího se srdečního infarktu. S vaším tělem nebude v pořádku ani to, když uvidíte, že vám modrají například prsty rukou. Jedná se o cyanózu, která patří mezi příznaky infarktu. Závrať může nastat, pokud mozek neabsorbuje správné množství kyslíku. Je to jeden ze signálů, že srdce potřebuje více pozornosti. Může se ale jednat pouze o nízký krevní tlak.