Jak poznáte, že máte vysokou hladinu cukru v krvi?

0
(0)

Tomáš , 05. 10. 2021

Trvale vysoká hladina cukru v krvi není nic výjimečného, ale pokud jste to zjistili také u sebe, je nutné se vyvarovat některých chybám a možná také předejít tomu, aby se hladina ještě zvýšila. Mnoho lidí se zabývá také prevencí, což je především zdravá strava a pravidelné cvičení. Jsou to velmi důležité faktory. Jestli hladinu cukru v krvi budete ignorovat, můžete se setkat ještě s jiným problémy, které s hladinou cukru budou souviset.

Pamatujte, jaké příznaky značí problémy s hladinou cukru v krvi

Zvýšená hladina cukru je příznakem, kterým může znamenat prediabetes nebo inzulinovou rezistenci. Můžete je ale zvrátit nebo alespoň kontrolovat hladinu cukru vhodnou dietou nebo jinou metodou, kterou vám doporučí lékař. Podívejte se ale na příznaky, které na sobě můžete pozorovat a mohou znamenat vyšší hladinu cukru v krvi.

Mezi prvními příznaky bude vyčerpání. V některých případech bude velmi těžké odhalit vysokou hladinu cukru v těle. Některé z nich totiž mohou znamenat i jiná vážná onemocnění. Mezi ně patří právě velká únava, infekce močových cest nebo dokonce problémy s kůží. Pokud máte tyto příznaky, vyplatí se zkontrolovat, jak vysokou máte hladinu cukru v krvi.

Dávejte si pozor, pokud už trpíte cukrovkou

Jestli máte cukrovku, nebo si myslíte, že se tato nemoc blíží, může být ovlivněn dokonce i nervový systém a můžete pociťovat necitlivost končetin nebo vás z ničeho nic začnou ruce nebo nohy brnět. Důsledkem vysoké hladiny budete mít častěji nejen hlad, ale také žízeň. Kvůli vysokým hodnotám totiž tělo ztratí mnoho vody, ledviny vyloučí více cukru močí. Cukr nese vodu, a budete se muset napít častěji.

Zvýšení pocit hladu bude zejména u těch jídel, která jsou sladká. Krev má sice vysokou koncentraci cukru, ale buňky ji nemohou získat a tělo tak cítí, že potřebuje další a další živiny, které samozřejmě chce dostat z jídla.