7 příznaků, které naznačují problémy s ledvinami. Nikdy je neignorujte.

0
(0)

Dalibor , 01. 01. 2021

Ledviny jsou důležitým orgánem, který je zodpovědný za filtrování krve, vylučování toxinů, minerální rovnováhu těla, krevní tlak a mnoho dalších procesů, které jsou důležité pro naše tělo. Každý den mají ledviny spoustu práce, protože jimi proteče 200 litrů krve a téměř dva litry moči.

Pokud jsou ledviny nemocné, ztrácejí schopnost vylučovat škodlivé látky

Dysfunkce ledvin je způsobena špatným zásobováním krví a důsledku:

  • Diabetických komplikacích
  • Vysokého krevního tlaku
  • Autoimunitní onemocnění

Některé příznaky nejsou na první pohled viditelné, a proto je velmi těžké určit, že se jedná právě o onemocnění ledvin. Pokud navštívíte lékaře příliš pozdě, nemusí se již najít vhodná léčba. Mezi nejčastější příznaky onemocnění ledvin patří například časté močení, kterého byste si měli ihned všimnout. Jedná se zejména o noční návštěvy toalety.

Bude vás provázet silná únava, i po malé fyzické aktivitě nebo dlouhém odpočinku. Jsou to příznaky dysfunkce ledvin. Ledviny, které nemohou správně pracovat, mohou produkovat málo červených krvinek, což může skončit chudokrevností.

Krev v moči nebo pěnivá konzistence moči je známkou nemoci ledvin

Přítomnost červených krvinek v moči naznačuje, že ledviny nepracují správně, proto je důležité navštívit lékaře. Také můžete mít oteklé nohy nebo oční víčka, zejména po ránu. Pěnivá konzistence moči se vyskytne, pokud ledviny nebudou schopné plně zachytit bílkovinu v moči.

Krevní tlak se může zvýšit a může dojít k hypertenzi. Poruchy spánku jsou výsledkem nesprávné funkčnosti jater. Zvyšuje se také riziko vzniku spánkové apnoe. Toxiny a škodlivé látky se tak nemohou vylučovat.

V noci by ledviny především odpočívat po celodenní práci s naším tělem. Proto se nedoporučuje pít mnoho tekutin, než jdete spát. Časté močení v noci nebo špatný spánek mohou být důsledkem nesprávné práce ledvin. Zdravá strava je jednou z možností, jak ledvinám pomoci v jejich fungování.