Jak poznat, že jsme prožili už několik minulých životů?

0
(0)

Dalibor , 26. 02. 2021

Reinkarnace a s ní související minulé životy jsou lidem známé především díky náboženským směrům jako je buddhismus a hinduismus. Stále častěji v ně ale věří i lidé, kteří se tomuto náboženství nevěnují. Občas se totiž vyskytnou určitá znamení a intuitivní pocity, které by toho měly být důkazem. Jak ale poznat, že tento život není naším prvním? Existuje několik situací a jevů, které by nám mohly napovědět.

Často míváte déjà vu

Na prožité minulé životy podle mnohých lidí poukazuje jev zvaný jako déjà vu. Tento pojem označuje situaci, kdy máme pocit, že jsme se ocitli na místě, které jsme už někdy viděli, ačkoliv se na něm nacházíme poprvé. Případně se mohou podobné vzpomínky člověku vybavit po spatření neznámého člověka, který nás nevysvětlitelně přitahuje.

Pokud máte ohledně nějakého člověka velmi silnou intuici, která vás před ním varuje či vás naopak přitahuje a nakonec se tato intuice ukáže jako pravdivá, nejspíš už jste se s daným člověkem setkali v minulém životě. Někdy se stává i to, že k sobě takto najdou cestu dva milenci, kteří spolu již některý z životů prožili. V takovém případě okamžitě znají všechny své myšlenky a cítí neobvykle silné souznění.

Máte z něčeho nevysvětlitelný strach

Na minulé životy mohou poukazovat i různé nevysvětlitelné strachy a fóbie. Máte strach z pavouků, hadů či výšek, aniž byste s nimi dřív měli špatné zkušenosti? Vnitřní obavy, které nemají reálný základ, mohou být zkušenostmi, které jste nabyli ve svém předchozím životě. Obdobně mohou fungovat i sny. Zdá se vám někdy předem o tom, co vás v následujících dnech čeká? Nebo máte obecně prorocké sny? Duše ve snu je v jiné dimenzi, mimo vaše tělo, což by mohlo tyto stavy vysvětlovat.

Jste empatičtější a zralejší

Zvýšená empatie může zase poukazovat na to, že jste se v minulých životech už setkali se spoustou lidí a zažili nespočet různých emocí. Proto se v současném životě dokážete lépe vcítit do jiných lidí a řešit i své vlastní problémy. Pokud jste životů prožili více, může se stát, že jste i v mladším věku byli moudřejší než vaši vrstevníci. Máte jiný pohled na svět, více nadhledu a celkově je vaše myšlení zralejší a vyrovnanější.

Za jedno z nejjistějších znamení toho, že jste prožili několik minulých životů, ale bývá považováno to, že se aktivně zajímáte o duchovno. Zvláště, pokud jste jediní z vaší rodiny, koho takové věci zajímají. Snažíte se najít klid, štěstí, pocit uspokojení, neustále rozvíjet svou duši a zabýváte se seberozvojem.

👍 Tento návod je užitečný