Jak pomáhá konzumace šťávy z brambor. Tento článek vám prozradí její výhody a jak jí konzumovat.

0
(0)

Dalibor , 02. 09. 2020

Brambory si v české kuchyni našli svou trvalou pozici a jako příloha jsou připravovány na různé způsoby – vařené, pečené či jako základní surovina těst apod. Řada lidí však netuší, že kromě výborné chuti poskytují brambory našemu organismu řadu prospěšných látek zejména ve svém surovém stavu. Obsahují velké množství vitamínu C a mají široké uplatnění v rámci domácích receptu na léčbu různých neduhů.

K čemu je možné použít syrové brambory v domácím léčení

K použití surových brambor jako domácího léčiva je potřeba je vhodným způsobem upravit, a to:

  • oloupání a konzumace syrové nati
  • nastrouháním
  • vymačkáním šťávy

Konzumace syrové nati

Konzumace syrové nati je výhodná především v případě nemocí ústní dutiny – účinně odstraňují zubní kámen a celkově posilují dásně a zubní sklovinu. Nať má rovněž protizánětlivé účinky. Zároveň se v těle začne lépe vstřebávat vitamín C a pročistí se krevní oběh.

Strouhané brambory při horečce

Pokud vám nesedí konzumace brambor v celku, můžete si je nastrouhat. Kromě toho je možné strouhané brambory použít také jako antipyretikum – tedy přípravek zmírňující horečku. Pokládají se na chodidla, přikryjí se igelitem a poté se noha obuje do ponožky. Takto se na noze ponechá nastrouhaná nať celou noc. Jelikož jsou vodnaté, vlhkost se z nich uvolňuje postupně a kontinuálně nohy chladí. Zároveň se přes kůži vstřebávají potřebné vitamíny, které pomáhají s nemocí bojovat.

Šťáva z brambor k detoxikaci

Šťáva se z brambor dostává rovněž nastrouháním – ideální je strouhat hlízy na jemném struhadle, poté nechat stát a následně vymačkat (mačkat je můžete i několikrát). Získanou šťávu pak uložte do lednice a konzumujte každý den jeden šálek nalačno po dobu dvou týdnů. Pomáhá ulevit od bolestí žaludku a zmírňuje projevy žaludečních vředů. Zároveň šťáva podporuje krevní oběh, reguluje hladinu cukru v krvi a odstraňuje nepříjemné projevy zanesení organismu toxiny na kůži (ekzémy, vyrážky). Pokud se rozhodnete pro detoxikaci šťávou z brambor, budete na svém těle pozorovat velmi pozitivní změny (vnější i vnitřní) – měly by se ztratit otoky nohou a kotníků, kruhy pod očima a také zažívací obtíže.