Dříve jsem měla problémy vyčistit MASTNÉ skvrny z oblečení, ale díky tomuto triku už si nad tím nelámu hlavu.

0
(0)

Dalibor , 03. 05. 2021

Každému z nás už se jistě někdy povedlo dostat na kus oblečená mastnou tukovou skvrnu, kterou bylo velmi obtížné vyčistit. Pokud se vám ji po dlouhých hodinách práce přeci jen nakonec podařilo vyčistit, patříte k těm šťastnějším jedincům. Málokomu se přes veškerou snahu podaří odstranit tukovou skvrnu. Přitom to ale není až tak náročný úkol, který by nebylo možné zvládnout. Pokud víte, jaké způsoby a prostředky k tomuto úkolu použít, tukové skvrny můžete velmi snadno odstranit za poměrně krátkou dobu. Pokud se ptáte jak na to, přečtěte si níže uvedené způsoby.

Přípravek na mytí nádobí

Pokud se na vašem oblečení objeví mastná tuková skvrna, rozhodně se ji nesnažte utírat obyčejným suchým ubrouskem. Skvrnu byste jen rozmazali a rozšířili. Místo toho si zachovejte chladnou hlavu, chopte se trochy mycího prostředku na nádobí, vyčistěte jím skvrnu a pak ji třete hadříkem namočeným v octu. Pak už stačí jen oblečení opláchnout vodou a vysušit.

Absorpční papír

Velmi pomoci vám může také absorpční papír. Nepoužívejte tuto metodu na zbavení se čerstvé skvrny. Pokud si ale přinesete domů již zaschlou tukovou skvrnu, jedná se o metodu, kterou byste opravdu měli vyzkoušet. Nachystejte si dva kusy absorpčního papíru. Jeden vložte v místě skvrny dovnitř oděvu, druhý z vnějšku přímo na skvrnu. Pak už stačí jen nahřát žehličku a skvrnu pořádně vyžehlit. Tuk se pustí z oblečení a nasákne se do absorpčního papíru, který vyhodíte.

Kuchyňská sůl

Kuchyňskou sůl má doma jistě každý. Pokud nasypete velkou vrstvu této soli na čerstvou tukovou skvrnu, máte vyhráno. Počkejte 10 minut, sůl bude mastnotu vtahovat do sebe. Po uplynutí této doby sůl smeťte a naneste na skvrnu novou vrstvu. Tímto způsobem nanášejte kuchyňskou sůl opakovaně, dokud tuková skvrna úplně nezmizí. Pokud chcete, můžete vyzkoušet solný roztok, který je stejně účinný, jen nemusíte měnit sůl. Oděv necháte namočený v silném solném roztoku tak dlouho, dokud skvrna nezmizí.